0

Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu özellikleri nelerdir? Başak burcu aşk hayatı, başak burcu uyumlu olduğu burçlar, başak burcu erkeği ve kadını özellikleri hakkında bilgileri sizlere sunuyoruz. Temizliğin ve iyi niyetin simgesi olan başakların olumlu ve olumsuz özellikleri nelerdir? Toprak grubunda olan başaklar kendilerini insanlığa hizmet etmeye adamış bir ruh haline sahiptir. Mavi ve yeşil tonları onların kendilerini en iyi hissettikleri renktir.

Başaklar öncelikle cana yakınlığı ve sempatik doğalarıyla dikkatleri üzerlerine çekerler. Girdikleri her ortama uyum sağlayan başaklar, öncelikli olarak çekimser yaklaşacaklardır. Sonrasında bulundukları toplumda kendilerine yakın ve enerjisi yüksek kişileri analiz edebilirlerse, açılmaya ve kendilerini ifade etmeye başlayacaklardır. Saflığın ve temizliğin simgesi olan başaklar bakire olarak temsil edilmektedir. Temizliğin simgesi olarak bilinen bu tanım, başak burcuna sahip olan kişileri anlatmaktadır. Hizmet etmeyi çok seven ve kendilerini bunun için yaratılmış olarak lanse eden başaklar, her konuda yardımsever ve iyi niyet timsalidir. Hayatlarında her zaman netlik olmalıdır, zihinsel ve bedensel anlamda kendilerini rahat hissettikleri her ortamda uyumlu şekilde yaşayabilirler. Aksi halde huzursuzlukları hemen ön plana çıkar ve bulundukları ortamı terk ederler. Sorumluluklarını bilir, herkesin yardımına koşmayı isterler. Oldukça ciddi ve ağırbaşlı görünen başaklar sizi tanıyıp güvendikten sonra yanınızda rahat davranmaya başlayacaktır.

 

Başak olumlu yönleri

Başaklar sorumluluk sahibi, dost canlısı, güvenilir ve samimidirler. Bir başakla yakınlık kurmak ve onunla dost olmak istiyorsanız, öncelikle onun güvenini kazanmalısınız. Oldukça alçakgönüllü olan başaklar, her konuda mütevazi davranarak, asaletlerini ön plana çıkarırlar. Gösterişten ve aşırı süsten hoşlanmayan, giyimine özen gösteren ve çok gösterişli kıyafetlerden hoşlanmayan başaklar asaletin simgesidir. Başaklar her konuda size yardımcı olacak, zor anlarınızı paylaşabileceğiniz gerçek bir dost olacaktır. Oldukça titiz olan başakların bu tutumu iş ve ev hayatlarına olumlu şekilde yansıyacaktır. Düzenli ve disiplinli olan başaklar, başarılı olmanın yolunun düzenli ve disiplinli çalışmaya bağlı olduğunu çok iyi bilirler. Harika bir organizatör, şık giyinen, bulunduğu ortamlara ayak sağlayabilen, saygılı ve sevecen olan başakların zekası da çok iyi çalışmaktadır. Analizci, esprili, zeki, dost canlısı, hareketli ve enerjik olan başak burçlarının olumsuz yönlerini de inceleyelim.

 

Başak olumsuz yönleri

Başaklar detaycılık ve eleştiri konusunda biraz baskın karaktere sahiplerdir. Karşıdaki kişiyi acımasızca eleştirip, hatalarını yüzüne vurabilir. Bu da eleştiriye maruz kalan kişileri rahatsız edebilir. Detaycı olmaları kendilerini yıpratan en önemli özellikleridir. Detaylara fazlasıyla takılmaları, her konuda kendilerine zarar vermektedir. Kendilerini hizmete adamış bu burçlar bu nedenle fazlaca yorulmakta ve zarar görmektedir. Oldukça titiz olan başakların dağınık olmaları da söz konusudur. En büyük hataları kendilerini suçlu hissetmeleridir. Kolay alınır ve en çok kırılan kişiler arasında başakları görebilirsiniz. Kindar değildir fakat kırgınlığı uzun sürebilir.

 

Başak kadını

Başak kadını iyi giyimli, titiz, arkadaş çevresine önem veren, dikkatli, analiz yeteneğine sahip, altıncı hissi kuvvetli, gülümsemeyi seven, canlı ve her daim hayata hazır olan burçlardan biridir. Başak kadınıyla birliktelik yaşamak istiyorsanız, öncelikle giyiminize dikkat etmeniz gerekecektir. Başak kadını pasaklı ve dağınık giyimden hiç hoşlanmaz ve ilk fırsatta yanınızdan ayırılır. Başak kadını giyiminize, konuşmanıza, entelektüel yapınıza, çevrenize dikkat edecektir. Çok paraya değil, saygıya değer verirler. İlişkilerinde emek veren taraf olmaktan kesinlikle kaçınmazlar. Hatta emeksiz birliktelik olmayacağına inanan kişiler arasındadırlar. İlişkilerinde seçicidir ve herkesle dostluk kurmazlar. Başak kadını kendine güvenmeyi sever ve aradığı güveni de yakalayabilirse, dünyanın en mutlu kadını olacaktır. Evine bağlı, sadık, harika bir eş ve anne olması kaçınılmazdır.

 

Başak erkeği

Başak erkeği aynı şekilde öncelikle temizliğe önem vermektedir. Başak erkeği her zaman ütülü gömlek ve pantolonla gezer, kesinlikle alelade giyimden hoşlanmazlar. Oldukça pratiktir ve her konuda mantık yürütmeyi tercih ederler. Sorumluluk duygusu çok gelişmiştir, macerayı asla sevmezler. İyi giyimli, bakımlı ve kendine güvenen kadınlardan harika bir eş olacağını bilirler. Aşk konusunda oldukça seçicidir ve aşkta macerayı sevmez. Seviyeli ve tutkulu bir aşk onun için ideal olandır.

basak_burcu_ozellikleri

Başak uyumlu burçlar

Başaklar boğa, oğlak, akrep, kova terazi ile uyumludur. Aşkta ve evlilikte akrep burcuyla çok iyi uyum sağlayabilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir