0

Yılbaşı Yorgunluğu Nasıl Atılır?

Günlerce yaşanan yoğunluk, yorgunluk ve hazırlığın ardından gelen yılbaşı keyfini yaşadınız. Yaşadığınız keyif ve eğlenceden geriye zihniniz ve bedeniniz oldukça yorulmuş olabilir. Bu yorgunluğu aşırı yemek, yağlı yiyecekler tüketmektir. Normal günlerden farklı olarak yaşayabileceğiniz yılbaşı yorgunluğu baş ağrısı, mide ağrısı olarak kendini göstermeye başlar. Yılbaşının ertesi günü ve bu izleyen bir kaç gün devam edebilen yorgunluğu üzerinizden atabilirsiniz. Öncelikle güne ılık bir bardak suyla başlayın.

Sonrasında ılık bir duş ve arkasından meyve ve lif ağırlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Taze sıkılmış meyve suları, kaybettiğiniz enerjiyi geri kazandıracaktır. İlk bir hafta kızartma ve yağlı yiyecekler uzak durmalısınız. Hazır gıdalar yerine, mevsim meyvesi ve sebzesi tüketmelisiniz. Toksinleri atabilmeniz için yeşil çay yardımcı olacaktır. Gün içinde yürüyüşler yapmaya dikkat edin, bağışıklık sisteminizi güçlendiren besinler tüketmeye özen gösterin.

yeni_yil_sonrasi_beslenme
Şekersiz bitki çayları, sebze çorbaları ve yeşil sebzelerin karışımından oluşan içecekler bağışıklık sisteminizi toparlayacaktır. Bol bol turuncu meyveleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Bol su için ve uyku saatlerinizi düzenleyin. Geç yatıp erken kalkmak da yorgunluğunuzu iki kat artıracaktır. Bu sayede kısa sürede kaybettiğiniz enerji açığınızı kapatacak, yaşadığınız rahatsızlıklardan kolay kurtulabileceksiniz. Yeni bir yıla başlarken umut solu günlerinizi yaşadığınız hastalıklarla sınırlandırmayın. Beslenme düzeninizi dengeleyip sağlıklı günler geçirmeniz gerekmektedir. Enginar, maydanoz, kereviz, ıspanak, yeşil elma, portakal, kivi, ananas vücudunuzu toksinlerden arındıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir