5

Nohut Suyu Faydaları

Nohut ve nohut suyunun bir çok alanda faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Doğal sağlık ve güzellik konusunda yaşattığı sonuçlara inanamayacaksınız. Zayıflamak, cilt bakımı ve daha enerji dolu hissetmek için nohut suyu faydalarından yararlanabilirsiniz. Vücutta oluşan ödemi atan nohut suyu bağırsakları yumuşatmaktadır. Sindirim sistemini temizleyen ve kabızlığı önleyen şifalık, sağlıklı kilo verme sürecine yardımcı oluyor. Besin değeri çok yüksek olan nohut, günlük enerji miktarını karşılamaktadır. Nohutun içeriğinde olan mineraller, yağların yanmasını ve kolayca zayıflamayı beraberinde getiriyor. Metabolizmayı hızlandıran nohut suyu, sağlıklı beden yapısı sunmaktadır.

Cilt bakımı konusunda doğal bir güzellik kaynağı olan nohut suyu sivilce ve siyah noktaları yok edecektir. Cilt güzelliğiniz için nohut suyu içebilir, cildinize nohut suyu sürebilirsiniz. Yaşlanma karşıtı olan ve hücreleri destekleyen mucize kaynak olarak bilinmektedir. Sigara içen herkesin akciğerlerin temizlenmesi bakımından, nohut suyundan yararlanmaları gerekli olmaktadır. Diş ve diş eti hastalıkları için iltihap önleyici olan nohut suyu iyi gelecektir. Bağırsak kurtları ve parazitlerinin düşmesi için de fayda sağlayan nohut suyu, bağırsakları temizleyecektir. Sirke suyunda bekletilecek olan nohutu aç karnına tüketmek yeterli olacaktır. Sağlıklı kalmak için nohut ve nohut suyundan faydalanmanız yeterli olacaktır.

Nohut Suyu Nasıl Hazırlanır?

Nohut suyu mucizevi etkilerinden faydalanmak için 2 bardak sıcak su ve bir avuç nohut yeterli olacaktır. Suyu kaynatıp kavanozun içine dökelim. Nohutları da ilave edip, kavanozun kapağını kapatalım ve sabaha kadar bekletelim. Şifa niyetine içip, cildimize de sürebiliriz. Nohut suyu kısa sürede olumlu etkilerini göstermeye başlayacaktır. Temizlenmiş olan cildimize pamuk yardımıyla sürüp bekletelim. 30 dakika sonra ılık suyla yıkayabiliriz. Zayıflamak ve sağlıklı yaşam için bir hafta uygulayıp, bir hafta ara verelim. Daha sonra tekrar bir hafta uygulayalım. Kür şifalı etkisini kısa sürede gösterecektir.

nohut_suyu_faydalari

Diğer arama sonuçları:

  • nohut suyunun faydaları
  • nohut suyu
  • nohut suyu sivilce
  • nohut suyunun cilde faydaları
  • nohut suyu faydaları
  • nohut suyu maskesi
  • nohut suyu neye iyi gelir
  • sivilcelere nohut suyu
  • nohut suyunun cilde faydası
  • nohut maskesi
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir