0

Kitap Okumak Gerçekten Yararlı mı?

Kitaplar Gerçekten okunmalı mı?

Öğretmenlerimiz, aile büyüklerimiz ve iyiliğimizi düşündüğünü söyleyen herkes her zaman şunu der: Kitap oku. Peki, gerçekten kitap okumak herkesin dediği kadar yararlı mı? Yoksa bu da bir hurafe mi? İlk olarak iki sorunun cevabı da evet. Eğer gerçekten kitabı belli bir alanda kendini geliştirmek için veya ihtiyacınız olan şeyi öğrenmek için okursanız bunun yararı tabi ki olacaktır. Fakat sırf arkadaşlarına hava atmak veya öğretmenlerin gözüne girmek için kitap okuyorsanız bunun okuma hızınızı geliştirmek dışında hiçbir yararı olmayacak hatta vakit kaybı yüzünden zarara uğrayacaksınız.

Kitap okumak gerçekten yararlı mı?

Eğer gösteriş yapmak için kitap okuyorsanız bu tabi ki yararlı değildir. Ama şu an hayatta bulunduğunuz konuma göre kitaplarınızı belirlerseniz yani daha spesifik bir hale indirgerseniz bunun yararı gerçekten indirgemez.

Kişisel Gelişimim İçin Ne Tür Kitaplar Okumalıyım?

Piyasada bir sürü kişisel gelişim kitabı vardır. Bu kitaplar milyonlarca satar ama bunlar gerçekten faydalı mıdır? Bize faydası olan kitap kişisel gelişim kitapları değil, bizim kişisel hayatımızda bize yardımcı olacak kitaplardır.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir