0

Saç Nasıl Sağlıklı uzar

Saçlar kadınların en çok estetik kaygısı yaşadıkları menzillerden biridir. Saçların uzaması için öncelikli sağlıklı olması gerekmektedir. Bu nedenle saç köklerinin doğru beslenmesi, yeterli kadar kaynağına kavuşması ilk aşamadır. Saçların sağlıklı uzaması için öncelikle saçın yapısını bozan oluşumları ortadan kaldırmak gerekiyor. Bazı saçlar yapısı itibariyle geç uzar veya oldukça cansızdır. Çabuk kırılır ve dolgunluğunu kaybettiği için de, uzaması imkansız gibi görünür. Sağlıklı uzamayan saçlar da amacına hizmet etmeyecektir. Saç köklerini güçlendirmek için bitkilerden destek alabilirsiniz. Saçlarınızın uzamasına engel olan vitaminlerin de vücudunuzda yeterli olup olmadığının kontrolünü yaptırın. Yaşınız ilerledikçe saçlarınızın uzama hızının da düşeceğini unutmayınız. Fakat bitkilerle desteklediğiniz sürece, saçlarınızın sağlıklı uzamaması için hiçbir engel kalmayacaktır.

 

Saç uzatan bitkiler

Saçların sağlıklı uzaması için doğru bitkilerle haftada bir defa destekleyebilirsiniz. Isırgan otunun saçlar konusundaki hakimiyetini bilmeyen yoktur. Fakat kullanım konusunda üşengeçlik veya başlayamama durumu söz konusu olabilir. Fakat kullanmaya başladıktan kısa süre sonra saçlarınızın nasıl hızlı ve kalın tellere sahip olduğunu düşünecek olursanız, kullanmanızı destekleyecek duyguları harekete geçirmiş olacaksınız. Aktarlardan taze olarak temine edebileceğiniz ısırganın üzerinde kaynamış suyu dökün ve 10 dakika demlemeye bırakın. Durulama suyu olarak şampuandan sonra saçlarınıza ve saç diplerinize döküp parmaklarınızla derinize masaj yapın. Sonrasında duşunuzu tamamlayabilirsiniz. Saçlarınızı güçlendirecek ve canlandıracak, hızlı uzamasını sağlayacak en etkili yöntemlerden biridir.

 

Sarımsak saçların öncelikli olarak güçlenmesine, parlamasına ve hızlı uzamasına kaynak olacaktır. Sarımsağı maske olarak saçlarınıza uygulamalısınız. Halis zeytinyağı ve dövülmüş sarımsak karışımıyla elde edilen saç uzatma ve bakım maskesi ayda bir defa kullanılması yeterli olacak karışımlar arasındadır.

 

Hintyağı Hintyağı saç tellerinin kalınlaşıp kırılmaması ve kolay kopmaması için kaynak sağlar. Saçların rengini koruması, canlanması ve güçlenmesi için gerekli donanımları sağlar. Saç köklerindeki nem dengesini sağlayarak, saçların koparak dökülmesine engel olur. Hintyağını parmak uçlarıyla saç köklerine yedirip birkaç saat bekleyin ve sonrasında saçlarınıza uygun bir şampuan ile yıkayın.

 

Çam terebenti saçların uzaması için gerekli kaynağı sağlayan en önemli bitkilerden biridir. Düzenli bir kullanım sayesinde, saçlarınızın nasıl uzadığına mucize niteliğinde şahit olacaksınız. Güvenilir aktarlardan temin edebileceğiniz küçük şişe yağ terebentini 200 ml. şampuanın içine boşaltıp iyice karışmasını sağlayın. Sonrasında saçlarınızı yıkayayın ve canlanarak yeniden nefes aldığını görün.sac_nasil_uzar

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir