0

Sarımsak Çayı Faydaları Nelerdir?

Sarımsak çayı özellikle kış aylarında vücudu hastalıklardan koruyacak, bağışıklık sistemini güçlendirecek en etkili çözümlerden biridir. Sarımsak çayı vücudumuzdan ödemi ve şişkinliği ilk kullanımdan itibaren atacaktır. Toksinlerden arındıracak bedeni temizleyecektir. Bağırsaklarda oluşan düzensizlik, uyku düzeninde bozulmalar ve uykusuzluk, kilo verme sürecinde etkili olan mucize bitkilerden biridir. Sarımsak çayı metabolizmayı hızlandırarak, kilo verme sürecinde de olumlu sonuçları beraberinde getirmektedir.

 

Vücutta biriken yağların yanmasını sağlayarak, kısa sürede sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olmuş olacaktır. Sarımsak çayı istenmeyen yağlardan kurtulmanızı sağlarken, selülitlere karşı da mücadele etmektedir. Portakal görünümünde olan selülitlerin yok olmasını sağlayacaktır. İçimi oldukça kolay olan çay, hastalıklara karşı da savunma sistemini destekleyecektir. Cilt güzelliğine oldukça büyük katkıları olacak olan sarımsak çayı, ruhsal ve bedensel anlamda arınmışlık duygusunu beraberinde getirecektir.

 

Sarımsak çayı tarifi

Sarımsak çayını hazırlarken öncelikle malzemelerin taze olmasına dikkat edilmelidir. 4 parmak ucu taze zencefili, bir büyük bardak suyun içine ekleyip 6 dakika kaynatalım. İçine iki diş çok az ezilmiş sarımsak ekleyip 5 dakika demleyelim. Sarımsak çayımız demlendikten sonra süzelim içine limon suyu ve bir çay kaşığı bal ekleyip içelim. Açlık ve tokluk arası olan bir sınırda ılık olarak çayımızı tüketelim. Öncelikle şifa niyetine, sonrasında güzelliğimizi en doğal haliyle yaşamak için yudumlayalım. Sarımsak çayını düşük tansiyonu olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Sarımsak çayının düzenli içilmesi halinde kilo verme sürecini hızlandıracağı belirtilmiştir. Güçlü bir antioksidan olduğu için sağlıklı bir yaşama zemin hazırlayan en etkin kaynaktır.sarimsak_cayi_faydalari

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir