0

Migren Bitkisel Tedavisi Nedir?

   Migren neden olur

Migren şiddetli baş ağrısıyla birlikte gelen, iş ve sosyal hayatı ciddi oranda sekteye uğratan rahatsızlardan biridir. Migren kadın ve erkeklerde aynı oranlar görülürken, gün boyu yaşanacak verimsizliği beraberinde getirir. Migren başta stres, aşırı ses ve kalabalık, yorgunluk, uykusuzluk ve beslenme alışkanlıklarının tetiklediği nöbetledir. Çoğu zaman iş yapılamaz hale gelinir ve hastalık yatağa kadar düşürerek, elinizi kolunuzu bağlar. Migren ileri boyutlara taşındığı zaman kusma, halsizlik, ses ve ışığa karşı aşırı hassasiyet durumlarını da beraberinde getirir. Kişi kendini karanlık bir odada sessiz bir ortamda yatarak migrenin şiddetini hafifletmesini bekleyecektir. Migreni tedavi etmek için bitkisel kaynaklardan da destek almak, nöbet şiddetini hafifletecektir.

 

Migren bitkisel tedavisi

Migren atakları çoğu zaman baş edilemez hale gelir. Kişilerin yaşam döngülerini kısıtlar ve gündelik hayatı sekteye uğratır. İşler aksar ve migrenin şiddeti kişileri bitap düşürür. Öncelikle migren ataklarını tetikleyen faktörlerden mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışmak, sınır koymak ve düzenli beslenmek gerekmektedir. Aç kalmak da migreni tetikleyen önemli olumsuzluklardan biridir. Migrenin oluşum sürecini önlemek adına özel egzersizler yapmak rahatlama verecektir. Kadınların bir çoğunda özel regl süreçlerinde migren tetiklenmektedir. Migren ağrısı geldiği zaman bir bardak kaynamış suyun içine10 gr. kedi otu kökü koyup 10 dakika demlenmesini bekleyelim. Gün içinde 3 bardak içilmesi migreni önleyeceği gibi, atak nöbetlerini de azaltacaktır. Migrenin geldiği noktalar özel olarak masaj ile desteklenmeli, papatya yağının verdiği rahatlıktan mutlaka faydalanılmalıdır. Sinirleri gevşeten ve rahatlatan melisa otu da migren için şifalı bitkilerden biridir. Bitki çaylarını hazırlarken içine şeker eklenmemesi direk etki edecektir.

migren_bitkisel_tedavi

Migren nasıl önlenir

Migren ile mücadele kişiler bilirler ki, migren gelmeden önce sinyallerini gönderir. Boyundan gelen şiddetli ağrılar başın tüm bölgesini hakimiyet alına alıp, tüm dikkati üzerine yoğunlaştırır. Bu da kişilerin hayatlarında sancılı süreçlerin başlangıç noktası olur. Günlük hayatınız çok yoğun geçiyor olsa bile, kendinizi rahatlatacak aktiviteler yapmayı ihmal etmeyin. Sigara ve aşırı yorgunluğu kendinizden uzak tutun. Kendinizi yorgun, uykusuz ve yoğun hissettiğiniz günlerde mutlaka melisa ve papatya çayının mucize desteklerinden faydalanın.

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir