0

Yaza Özel Detoks Çayı

Yaklaşan yaz aylarında vücudu arındırmak ve temizlemek isteyenler için mucize kürleri sizlerle paylaşıyoruz. Uzmanların hazırlayarak sundukları detoks kürleri öncelikle vücudumuzdaki toksinleri atarak arınmamızı sağlıyor. Cilt, saç, tırnak ve hatta gözlerdeki bakışları bile canlandırıyor. Tüm kış boyunca vücudumuzda biriken toksinlerin halsizlik, yorgunluk gibi belirtiler vermesi kaçınılmazdır. Bu nedenle yaza özel detoks çayı içerek beden temizliğimizi yapmak zorundayız. Oldukça kolay hazırlanan ve içimi oldukça lezzetli olan karışım, yaz aylarına sağlıklı hissederek girmeyi sağlayacaktır. Evde kolayca hazırlanan çayı içip arınmışlığınızı hücrelerinize kadar hissedebilirsiniz.

 

Buzlu detoks çayı

2 tatlı kaşığı yasemin, 2 tatlı kaşığı yeşil çay, 5 adet taze zencefil, 1 tatlı kaşığı tane çekirdek kişniş ve 3 tutam kiraz sapı ile, yaz detoks çayımızı hazırlayabiliriz. Vücudu toksinlerden arındıran, hücreleri canlandıran ve zehirlerin atılmasıyla enerji kaynağı sunan güçlü bir karışımdır. Malzemelerin tümünü bir bardağın içine alıp üzerine sıcak su ekleyelim. 5 dakika demledikten sonra süzüp buz ekleyip afiyet içelim. Bu sayede vücudumuzda oluşan ödemin de çaresini bulmuş olarak, kendimizi daha sağlıklı hissedeceğiz. Güne daha aktif ve enerji dolu başlamamız için, bize kaynak sağlayacaktır.

 

Her gün 1 fincan limonlu yeşil çay içmek, detoks etkisi yaratacak, vücudu temizleyecek harika bitki çaylarından biridir. Günde 2 litre su içmeye özen göstermeli, cafein ve asitli içerek içeceklerden uzak durmalıyız. Vücudun temizlenmesine katkı sağlayacak olan besinleri, bir süre hayatımızdan uzaklaştırarak beden temizliğimize saygı duymuş olacağız. Detoks kıştan kalma ve hantallaşmış olan vücudumuzu yaza hazırlarken, dinlenmek isteyecektir. Yeterli derecede dinlenemezse yaza da yorgun ve bitkin başlayacaktır. Bu nedenle yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmenin yanında, detoks çayımızı uygulayarak, vücudumuza hak ettiği değeri vermeliyiz.yaza_özel_detoks

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir