0

Kudret Narı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kudret narı nedir

Kudret narı doğanın sunduğu şifalı bitkiler arasındadır. Bilinen bir çok hastalığa iyi gelen, iyileştirici etkisini yüksek derecede harekete geçiren kudret narı, hangi hastalıklara iyi geliyor? Tropikal bir bitki olan kudret narı kabakgiller ailesinin bir üyesidir. Türkiyede’ de yetişen mucize bitki yaz aylarında çiçek açmaya başlar. Meyvesi olgunlaşmaya başlayınca, kırmızı çekirdekleri ortaya çıkar. Sağlık konusunda bir çok hastalığı tedavi eder, tabiatın sunduğu mucize kaynak olarak hastalıkların iyileşme sürecinde önem rol oynar.

 

Kudret narı faydaları

Kudret narı bilinen bir çok hastalığa iyi gelir ve modern dünyamızda aranan bitkilerden biridir. Her geçen gün kullanan kişilerin sayısı çoğalmakta, iyileşme sürecini hızlandıran özelliğini ortaya koymaktadır. Yaşanabilecek hastalıkların önlemini de alan kudret narı, şifalı iksirlerden en çok tercih edilenler arasındadır. Demir, kalsiyum ve fosfor açısından çok zengindir ve içeriğindeki kaynağını cömertçe sunmaktadır. Kudret narı başlı başına antioksidan özelliği içerir. Gençleştiren, cildi güzelleştiren ve hücreleri onaran yapıya sahiptir. Kan şekeri seviyesini dengede tutarak, düzenlemeye yardımcı olur.

Metabolizmayı hızlandırır ve zayıflama konusunda yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı savunma mekanizmasını iki kat artırır. Şeker hastalığı tedavisinde kullanılır. İçinde bulunan maddelerin şeker seviyesini düzenlediği belirtilmektedir. Sindirim sistemiyle ilgili yaşanılan bir çok sorunu bertaraf ederek, kabızlık rahatsızlığını tedavi edici etkisini anında ortaya koyar. Kanserli hücrelerin vücutta yayılmasına engel olur. Ülser sorunu yaşayan kişilerin kullanması, rahatsızlığı tedavi edecektir. Hazımsızlık yaşayan kişilerin kudret narı kullanması halinde, tedavi oldukları kanıtlanmıştır. Kudret narı şifa dağıtmasının yanında, gençlik ve güzellik iksiridir.

kudret_nari_nedir_faydalari_nelerdir

Kudret narı nasıl hazırlanır

Kudret narı hazırlamak için öncelikle kurumuş yapraklarını elde etmek gerekiyor. Güvenilir aktarlardan temin edebilirsiniz. Bir fincan kudret narı hazırlamak için 3 tatlı kaşığı kurutulmuş kudret narı yaprağını, kaynamış bir fincan suyun içine atalım. 10 dakika demlendikten sonra suyunu süzelim ve acı tadını gidermek için içine 1 çay kaşığı bal ekleyelim. Kudret narının çekirdeklerinden de faydalanmak mümkündür. Kırmızı çekirdeklerini yıkayıp ikiye ayıralım. Halis zeytinyağının içinde bekletelim. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı içelim. Özellikle kronik kabızlık yaşayanlar için ideal bir şifalık olacaktır. Ülser ve gastrit gibi yaşadığınız sıkıntılı rahatsızlıklar bu yöntem ile son bulacaktır. Zihinsel ve bedensel rahatlamak sağlamanız kudret narı ile mümkün olacaktır. Doğanın sunduğu mucizelerden biri olan kudret narı açık yaraları da tedavi etme konusunda uzamandır. Kudret narı, yağı ve macun olarak kullanılan vücudunuza her dokunduğunda sihirli etkisini göstermektedir. Kudret narı meyvesinin kavuniçi renginde olan kısmını ezip balla karıştıralım. Sabah saatlerinde aç karnına tüketelim. Cilt yaraları için lapa haline getirip cilde yedirelim. Kısa sürede tedavi edecek, yaşadığınız bir çok hastalığın üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir