0

Kaplıca Tedavisi Nedir?

Kaplıca tedavisi yeraltı sularının tedavi eden özelliklerinden faydalanmaktır. Tedavi edici etkilerden banyo veya kısmi banyo biçiminden faydalanmaktır. Kaplıca tedavisi vücudun direncini artırır, arındırır, genel olarak fiziksel ve zihinsel dinginleşme sağlar, vücut ağrılarını azaltır ve genel anlamda mükemmel derecede bir rahatlama yaşamanızı sağlar. Bozulan sinir yapısını dengeler, kan dolaşımını artırır, vücudun tutulmuş ve kireçlenmiş bölgelerinde hareket hızını yükseltir, ve en önemlisi ruhunuzu arındırır.

Kaplıcalar Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Kaplıcalar tüm ruhsal ve bedensel açıdan vücudumuza rahatlama getirecektir. Tedavi edici nitelik taşır ve tercih etme nedenleri arasında bir çok hastalığı tedavi edici özelliği vardır. Kireçlenmeler, bel ve boyun ağrıları, kas hastalıkları, iltihabi romatizmalar, yumuşak doku romatizmaları, ortopedik problemleri, kırıklar, yaralanmalar, iş ve sosyal hayatın getirdiği sorumluluklar karşısında ağrıyan bölgeler ve nörolojik hastalıkların tedavisinde etkin rol oynamaktadır.
Kaplıcalar Faydaları
Kaplıca suyu oturma banyosu, çamur banyosu, kısmi banyo, banyo ve buhar banyosu olarak insanların faydalanmasını sağlamaktadır. İnsanların hastalık durumlarına göre belirlenmektedir. Tedavi süreci 2 haftadan 3 haftaya kadar uzayabilmektedir. Kürler genel olarak günlük yapılmaktadır. Kaplıca tedavisi için özel bir mevsimi yoktur. Kendine uygun zaman dilimi seçenlerin buluştukları adres, yine kendilerine yakın yerlere gitmektir. Şifa akıtan banyo sularından faydalanmak isteyenlerin sıcacık havuzlarda hareketsiz bir şekilde kalıp arınmaları sağlanacaktır. Termal oteller sayesinde tatilinizi şifa niyetine yapabileceksiniz.

Kaplıca suyu sıcaklığı

Kaplıca suyunun sıcaklığı tedaviyi yakından ilgilendirecek ilk basamaklardan biridir. Vücut hareketinde 36-38 derecede bulunması gerekmektedir. Bu sıcaklık normaldir ve normal sıcaklığın üzerine çıkılmamalıdır. Halk dilinde ne kadar sıcaksa o kadar sağlıklıdır sözü yayılmaktadır. Fakat daha sıcak olması vücudun dengesini bozabilir. İlk gün 10 dakika süren kaplıca banyosu, ilerleyen günlerde 30 dakikaya kadar uzatılabilmektedir. Termal kaplıca otelleri sayesinde dinlenerek şifa kazanacaksınız. kaplica_tedavisi_nasil_yapilir

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir