0

Uludağ’ da Gezilecek Yerler

Türkiye’ nin her yıl yerli ve yabancı bir çok turiste ev sahipliği yapan Uludağ, ismiyle bile kendine çekmeyi başarıyor. İçimizi canlandıran, neşelendiren Uludağ tatili yeni yılan girerken doğru tercihlerden biri olacaktır. En disiplinli ve organize bir tatil planı yapıyorsanız, Uludağ sizin için ideal bir yer olacaktır. Üzerinde taşıdığı beyaz örtüsü ile, oldukça konuksever bir cömertlikte ağırlayacaktır. Kar üzerinde yürüyüşler yaparak oldukça eğlenceli dakikalar yapabilirsiniz. Doğanın olumsuzluklarına karşı savunmasız kalmak istemiyorsanız, mutlaka yetkililere haber vermeniz gerekiyor. Uludağ otelleri kapsamında konaklıyorsanız sabah erkenden güne başlayacak, dağı daha yüksek bir noktadan görmek için telesiyejle 2 bin 232 metre rakımlı Kuşakkaya’ ya kadar giderek keyifli ve eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Uludağ’ da gezilecek tarihi mekanlar
Uludağ Kış turizminin en görkemli, en çok tercih edilen merkezlerinden biridir. Ziyaretçilerin Kış mevsiminin keyfini doyasıya çıkarmak, aile ve sevdikleriyle birlikte geçirebilecekleri bir kaç günün tadını alabilmeleri için, her anlarını dolu dolu yaşamaları gerekiyor.

Uludağ parkı: Özellikle Kış turizminde halkın ilgisini çekecek güzelliktedir. Bir çok bitki çeşidiyle konuklarına görsel bir doygunluk yaşatacak olan Milli Park, 1961′ de değerlendirildi ve yakın çevresine oteller, tesisler kuruldu. Karayolu, teleferik ve telesiyej ulaşımına açık olan park temiz havanın hakim olduğu, huzurun adresi olarak görülmesi gereken yerlerden biri olmuştur.

Softaboğan şelalesi: Uludağ’a gitmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Bursa Ovasının tüm haşmetini büyük bir cömertlikle gözler önüne seren zarafetiyle görenleri büyülüyor. Yeşilin hakimiyeti, küçük göletler ile gelenleri güzelliğinin içine alıyor.

 

Kirazlı yayla: Tüm doğa severlerin uğrak mekanı olan kirazlı yayla, kaynak suları bakımından ve piknik tercihi olarak sizleri davet etmektedir.

Sirk gölleri: Uludağ’ da bir kısmı yazın kuruyan 7 adet sirk gölü bulunmaktadır. Bunlar aynalı göl, buzlu göl, Heybeli göl, Kilimli göl, Kara göl, Koğuk dere ve maden atıklarının nedeni ile yok olan Çayır deredir.
uludag_gezilecek_yerler
Uludağ tarihi açıdan oldukça zengin bir geçmişe sahiptir. Keşiş mağaralarını ve başka bir tarihi geçmişi oranın yerli halkından öğrenebilirsiniz. Uludağ’a gitmişken görülmesi gereken yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Tatilinizi daha lezzetli ve keyifli bir hale getirmek için tüm zamanınızı çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Cumalıkızık, Ulu cami, Fransız kilisesi, Mudanya, Tirilye, İznik, Bursa Arkeoloji müzesi, Geruş Sinegogu mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir