0

Göz Çevresi Neden Kırışır ? Nasıl Önlem Alınmalıdır

Göz çevresi kırışıklığı nedir ? Göz çevresi kırışıklıklarına nasıl önlem alınır ? Göz çevresi kırışıklığı ilk olarak kendini belirginleştiren ve yapısı itibariyle hassas bölgelerden biridir. Peki göz çevresi kırışıklıkları için nasıl önlem alabiliriz ?

 

Göz çevresi kırışıkları nedir ?

Göz çevresi cildin en hassas bölgelerinden biridir. Öncelikle yaşa bağlı olarak kaz ayakları denilen ince çizgiler belirginleşmeye başlayacaktır. Mimik çizgileri denilen göz çevresi kırışıkları yaştan sonra sayılabilecek stres, çevresel faktörler, cildin nem dengesinin bozulması, cilt kuruluğu, hava şartları ve genetik yatkınlık etkili olacaktır. Bu nedenle yeterli önlem alınmalı ve göz çevresini kontrol altına alacak ve cildinizin kabul ettiği doğru ürünler mutlaka kullanılmalıdır. Göz çevresi kırışıklıklarına önlem olarak neler yapılabilir ?

Göz çevresi kırışıklıklarına nasıl önlem alınır ?göz_cevresi_kirisiklari

Göz çevresi çabuk kırışmaya müsait yapısı ile, kadınların kabusu olmaya devam etmektedir. İş ve sosyal yaşantının getirdiği sorumluluklarla, çoğu zaman onlar ihmal edilebilir. Günlük veya gece yapılan makyajların mutlaka temizlenmnesi, gözeneklerin arındırılması gerekmektedir. Göze ağır gelen makyaj kalıntıları dokuları zedeleyecek ve nefes almalarına engel olacaktır. Gece yatmadan önce makyajınızdan arınmalı, göz kenarı çevrenizi destekleyici uygun tonik ve besleyici krem uygulamalısınız. Çizgilerin oluşmaması için, öncelikle önlem almak gerekecektir. Güneşin etkilerini de belirtmek gerekmektedir. Güneşin faydalı olduğu kadar zararlı etkileri de mevcuttur. Bu nedenle göz çevrenize koruyucu sürmeden kesinlikle güneşe çıkmamanız tavsiye edilmektedir. Buna ek olarak antioksidan içeren yiyecek ve içecekler tüketilmeli, uyku düzenine dikkat edilmeli, göz kenarları ve çevresi kuru bırakılmamaya özen gösterilmelidir.

 

Diğer arama sonuçları:

  • göz altı neden kırışır
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir