0

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer epilasyon nedir ? Lazer epilasyon nasıl ve kimlere uygulanır ? Lazer epilasyon yapılırken nelere dikkat edilmelidir ? Lazer epilasyon sonrası neler yapılmalıdır ? İstenmeyen tüyler ekesin çözüm olarak son teknolojinin getirdiği yeniliklerden biri olan lazer epilasyon nedir ?

 

Lazer Epilasyon Nedir ?

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerin kesin çözümüdür. Estetik olarak cildin istenmeyen tüm bölgelerinde meydana gelen tüylerin kalıcı olarak izole edilmesidir. Özellikle kadınların istenmeyen tüylerini tamamen ortadan kaldırmak için tercih ettikleri yöntemlerden biridir. Modern teknolojinin getirdiği medikal kolaylığı, insanlığın hizmete sunan muhteşem bir tüylerden arınma yöntemidir. Tüylerin kesin çözümü olan epilasyon, insanların hayatına girmeden önce, farklı tekniklerle çözüm aranmaya çalışıyordu. Fakat hiçbiri bu konuda istenilen sonuca ulaşamadı.

 

Lazer epilasyon nasıl yapılır ?

Lazer epilasyon yapılmadan önce yapılacak olan bölgenin iyice temizlenmesi gerekiyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve temiz yolu olan epilasyon, oldukça modern tekniklerle uygulanmaktadır. Cilde kesinlikle zarar vermeden, kıl kökü tamamen kurutulup etkisiz hale getiriliyor.

 

Lazer epilasyon kimlere uygulanır ?

Lazer epilasyon gri ve beyaz saçlı olan kişilere uygulanmaz. Güneşe bağlı bronz olmayan kişilere, kısa dönemde ciltlerine peeling uygulamamış olan kişilere uygulanır. İşlem öncesinde kesinlikle tüylerin renginin sarartılmaması ve herhangi bir açıcı ile açılmaması gerekiyor. Temiz ve hijyen olmalı boya ve herhangi bir kimyasal sürülmemelidir.

lazer_epilasyon_nedir

Lazer epilasyon sonrası neler yapılmalıdır

Lazer epilasyon sonra yarım saatlik bir kızarıklık söz konusu olabilir. Fakat bu kalıcı olmayacaktır. Epilasyon uygulanan bölgedeki tüylerde maksimum 10 gün içinde dökülmeler meydana gelecektir. Sadece duş alınmalıdır ve cildi tahriş edecek oluşumlardan kaçınılmalıdır. İlk 3 gün güneş ışınlarından korunmak gerekmektedir. Kıl köklerin hücrelerinin canlılığının sona ermesi nedeniyle, istenmeyen tüylerinize kesin çözümü getirmiş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir