0

Siber Saldırı Nedir?

Siber saldırı yaygınlaşan internet kullanımıyla beraber, sanal saldırı olaylarının yoğunlaşması durumudur. Cep telefonları, iletişim ortamları, web siteleri, onlıne oyunları ve mail yoluyla bir grubun, başka kişi ve gruplara sanal ortamda saldırmasıdır. Kişi veya kişileri karalamak adına yapılan yapılan sanal savaş anlamına gelmektedir. Siber saldırı nasıl yapılır diyorsanız, hacker grupları tarafından geliştirilmiş veya geliştirilmiş olan yöntemler nedeniyle, herkesin yapabilmesi söz konusu değildir. Hatta ilerleyecen yıllarda silahların yerine geçebilecek, savaşların siber saldırı olarak yapılabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Çoğu zaman önemsenmeyen saldırılar, ekonomik kayıplar başta olmak üzere birçok kayıp verebilmesi mümkün olmaktadır.

Siber saldırı nedir diye merak ediyorsanız, gerçek yaşamda yapılan karalama ve saldırıların, sanal ortamda yapılması halidir diyebiliriz. Tamamen kötü niyet barındıran bu durum, özellikle çocukları ve gençleri etkisi altına almaktadır. İnternet kullanıcılarının bu durumda dikkatli olmaları, önlem almaları faydalı olacaktır. Özellikle internet kullanan küçük çocukların, ebeveynleri tarafından gözlenmeleri, genel durumları analiz edilmelidir.

Günümüzde alıverişten, onlıne oyunlar, sohbet ortamları ve daha birçok sosyal yaşam aktiviteleri sanal alemde yapılmaktadır. Fakat bazı kötü niyetli kişi ya da kişiler tarafından, sanal ortamdan yapılacak saldırılara karşı bilinç oluşturulması gerekmektedir. Planlı yapılan siber savaş durumlarında Siber Saldiri Nedirgerekli tedbirler alınmalıdır. Sistemin nasıl yapıldığını bilinirse, alınacak önlemde geç kalmanıza engel olacaktır. 500 milyondan fazla siber saldırı yöntemi olmakla beraber, dikkat edilmeli ve gerekli güvenlik sisteminin oluşturulması korunma yönteminiz olacaktır.

Diğer arama sonuçları:

  • SİBER SALDIRI NE DEMEK
  • siber saldırı nedir
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir