1

Güneş Yanıklarına Ne iyi Gelir ?

Güneş yanığı yaz aylarına herkesin yaşadığı olumsuzluklardan biridir. Malum deniz ve güneşin keyfini kaçarak en önemli etkenlerden biridir. Dikkat edilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Deniz ve havuz sevdası sonuçları güneş yanıkları olarak karşımıza çıkabilmektedir. Tatilinizin sorunlu bir şekilde bitmesini ve acılar içinde geçmesini istemiyorsanız, öncelikle cildinize uygun koruyucu bir krem ile desteklemeniz gerekmektedir. Aksi halde tedavi etmek için çeşitli çözümlere baş vuracak, cilt acılarınız olacaktır. Güneşte bilinçsizce güneşlenmek ve korunmasız olarak çıkmak, aşırı sıkıntı yaşatan güneş yanıklarına davetiye çıkaracaktır. Güneş yanıklarına karşı koyamadığımız ve önlem alamadığımız zamanlarda evde neler yapabiliriz? Güneş yanığına ne iyi gelir ve nasıl tedavi edilir ? Gelin bu yazımızda güneş yanığına ne iyi gelir hep birlikte öğrenelim.

 

Güneş yanıkları oluştuğu zaman öncelikle nem dengesini kaybetmeye başlamış cildimiz için tehdit oluşturan susuzluğu gidermek gerekmektedir. Öncelikle bol su içmek içeriden tedavi etmeye başlayacaktır. Ayrıca güneş yanıkları için cildin nem dengesini düzenleyecek olan doğru bir nemlendirici ile desteklemek gerekmektedir.

 

Güneş yanıkları tedavi sürecinde kesinlikle soğuk veya sıcak suyla duş alınmamalıdır. Ilık su cildin tercih ettiği seviyededir. Cilde kese ve benzeri materyaller kullanılmamalıdır. Güneş yanıklarına yoğurt sürmek bilinen eski yöntemlerden biridir. Eğer acil bir durumdaysanız yoğurt sürmek ağrılarınızı biraz olsun hafifletecektir. Üstelik güneş yanıkları su tutan baloncukları da beraberinde getirmektedir. Bu su kabarcıklarını kesinlikle patlamamak gerekmektedir. Aksi hale cilt üzerinde leke bırakmaları mümkündür.

 

Güneş yanıkları tedavi sürecinde salatalık kabuğu ile kompres yapmak da ağrıları sakinleştirici bir diğer etkili kaynaklardan biridir. Salatalık dilimleri ve kabukları bu konuda bilinen en etkili yöntemler arasındadır. Elma suyunun da yanıklar için tedavi edici özellikleri olduğunu biliyoruz.gunes_yanigina_ne_iyi_gelir

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir