0

Soğuk Algınlığı Kürü

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber artan hastalıkların başında gelen soğuk algınlığı hayatı olumsuz etkilemektedir. İş ve sosyal hayatı sekteye uğratan soğuk algınlığı için alternatif tedavi yollarından destek alınmalıdır. Vücuttan toksinleri atacak ve bağışıklık sistemini artıracak güçlü kaynaklar sayesinde, soğuk algınlığına karşı vücudun direncini artırmış olacaksınız.

Zencefil Çayı

Bilindiği gibi her derde deva olan zencefil çayı öksürük, burun tıkanıklığı, halsizlik ve soğuk algınlığına karşı birebir faydalı bitkilerden biridir. Bir bardak kaynamış suyun içine bir ince dilim zencefil ve bir diş sarımsak ekleyip 20 dakika demleyelim. Zencefil çayı günde bir fincan içilmelidir. İçine şeker yerine bir çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Ayrıca bir bardak sıcak suyun içine çeyrek limon ve bal ilave edip şifa niyetine içebilirsiniz. Oldukça faydalı olan mucize karışımlardan biridir ve vücudun savunma mekanizmasını hızla artıracaktır. Vücuttan toksinleri atan özellikleri sayesinde, soğuk algınlığı için her gün tüketilmelidir. Aynı zamanda C vitamini bakımından zengin besinleri tüketmek de soğuk algınlığı tedavi edici kaynaklardan olacaktır. Taze sıkılmış portakal ve greyfurt suyu, bu süreçte yorgunluk ve halsizliğinizi alacaktır.

Meyan kökü soğuk algınlığını tedavi edecek bitkiler arasındadır. 5 gram meyan kökünün içine, bir bardak kaynamış su ekleyip 10 dakika demleyelim. Günde 2 fincana kadar içilmesi tavsiye edilen meyan kökü, soğuk algınlığı için uzmanların tavsiye ettiği şifa kaynaklarından biridir. Soğuk algınlığı deyince akla ilk gelen bitkiler arasında olan ıhlamurda, son derece iyileştirici bir güce sahiptir. Öksürük, kas ağrıları, halsizlik, burun akıntısı ve boğaz ağrısı rahatsızlıklarının görüldüğü soğuk algınlığı tedavisinde etkili güç olmaktadır. Kuşburnu içerdiği antioksidan bakımından çok zengindir. Bu nedenle hem virüslerle savaşma gücünüzü artıracak, hem de tedavinize destek olacaktır. Ekinezya tek başına kış çayı olarak şifalı ve güçlüdür. Virüslere karşı koruyucu etkenlere sahip olması, grip ve soğuk algınlığı süreçlerinde mutlaka tercih edilmesini sağlamaktadır. Üstelik vücudu enfeksiyonlara karşı koruyan en değerli güç kaynaklarına sahip olmaktadır.

Ayrıca gün içinde yarım bardak elma sirkesi, yarım bardak ılık su ve bir çay kaşığı tuz karışımından elde edilen gargarayı mutlaka uygulamalısınız. Boğazda oluşan enfeksiyon ve bakterileri ciddi oranda azaltıcı etkileri bulunmaktadır. Öksürüğü kesecek olan mucize karışımlardan biridir.

 

 soguk alginligi kürü

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir