0

Vertigo Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Vertigo nedir? Vertigonun tedavisi var mıdır? Vertigonun belirtileri nelerdir? Ciddi bir baş dönmesine neden olan, hayatınızı olumsuz etkileyen, aniden oluşum gösteren vertigo nedir?

 

Vertigo nedir?

Vertigo birden tüm dengeleri alt üst eden, şiddetli baş dönmesi ve uğultuyla gelen hastalıklardan biridir. Baş dönmesinin en sancılı hali olarak görülür ve günlük hayatı ciddi oranda sekteye uğratır. Vertigo gösterdiği şiddet nedeniyle bir veya iki gün süreyle yatağa bağlı hale getirebilir. İç kulaktaki denge sisteminde oluşan bir bozuktan meydana gelir. Ortakulakta meydana gelen sinirlerin dengesinde oluşan iletişim kopukluğudur. Vertigo iş ve sosyal hayatı olumsuz etkileyerek, kişilerin günlük aktivite oluşumlarına engel olur.

 

Vertigo belirtileri nelerdir?

Vertigo ani ve şiddetli baş dönmesiyle meydana gelen rahatsızlıklardan biridir. Birkaç güne kadar uzayabilecek baş dönmesi, yatağa düşürüp yaşam kalitenizi yüksek ölçüde düşürecektir. Vertigo kulak çınlaması, denge kaybı ve hatta yürürken bile zorluk çıkartan, bu süreçte dinlenilmesi gereken hastalıklar arasındadır. Hastalığın seyri ilerleme kaydetti isevertigo_nedir_belirtileri_nelerdir ve şiddetini artırdıysa kusma, mide bulantısı ve terleme etkilerini de beraberinde getirecektir.

 

Vertigo tedavisi nedir?

Vertigo öncelikle doktoru gözetiminde dikkatle izlenilmeli ve gerekli testlere tabi tutulmalıdır. Atakların sıklığı ve şiddeti göz önünde bulundurularak tedavi süreci belirlenecektir. Bu tedavi hastalığı ortadan kaldırmayacak, tetikleyen sorunları ve oluşumu sakinleştirecektir. Yani hastalığın seyrini hafifletmeye yönelik tedavi söz konusudur.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir