0

Sarı Kantaron Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Sarı kantaron en şifalı bitkilerden biridir. Kullanım alanı çok geniştir. Dünya’ nın pek çok bölgesinde bereketiyle yetişen şifalı bitki, her derdin devasıdır. Oldukça uzun ömürlü olan bitki, yıldız şeklinde çiçekli yapraklarıyla şifa dağıtmaktadır. Sarı kantaron kanser, depresyon ve bilinen bir çok hastalık için önleyici ve tedavi edici rol oynamaktadır. Nedir sarı kantaron ve hangi hastalıklara iyi gelmektedir? Depresyon, sinir, stres ve kaygı sorunlarını azaltıcı etkileri vardır. Gün içine yaşanan yorgunluğu üzerinizden silkeleyecektir. Baş ağrısı ile mücadele etmek için size destek verecek kantaron, yatıştırıcı etkisini gösterecektir.

 

Sarı kantaron faydaları

Cilt sağlığı için çok tercih edilen, yaraların enfeksiyon almasına izin vermeyen bitkidir. Kısa sürede açık yaraları kapatacak, iltihaplanma riskini izole edecektir. Anemi tedavisi için tavsiye edilmektedir. Kansızlık ve demir eksikliği için kesin çözüm gözüyle bakılmaktadır. Kanser hastalığını önleyen, hücrelerin yayılmasını önleyen mucize bitkidir. Bağışıklık sistemini güçlendiren sarı kantaron vücudun savunma mekanizmasını iki kat artıracaktır. Bağırsak ve mide rahatsızlığı yaşayan kişilerin kullanması tavsiye edilir. Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olmakla birlikte, kabızlık sorunu yaşayanların önemle kullanması tavsiye edilir.

 

Uykusuzluk için yardımcı olan, kaliteli bir uykuyu beraberinde getiren sarı kantaron vücudu gevşetecektir. Zihni toparlamaya yardımcı olacak, dikkat dağınıklığı dengeleyecektir. Ağız içi yaralarını tedavi eden etkin bir antiseptik olan sarı kantaron, antibakteriyeldir. Öksürüğe iyi gelir ve balgamın sökülmesine yardımcı olur. Sarı kantaronu çay ve yağ halinde kullanabilirsiniz. Sabahları aç karnına içeceğiniz 1 yemek kaşığı kantaron yağı mide ve bağırsağı temizleyecektir. Detoks etkisi yaratacaktır. Midede bulunan yara ve ağrıları kısa sürede tedavi edecektir. Bağırsak ve sindirim sistemi üzerindeki iyileştirici etkisini hemen fark edeceksiniz.

 

Sarı kantaron hazırlanışı

Sarı kantaronun kurumuş olan yapraklarından 3 çay kaşığı alıp, çeyrek litre suyun içinde kaynatalım. 10 dakika demlendikten sonra ılık veya soğuk olarak şifa niyetine içebilirsiniz. İçine bir çay kaşığı bal ekleyip, tadını daha leziz hale getirebilirsiniz.sari_kantaron_nedir_faydalari_nelerdir

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir