0

Ödem Nedir Nasıl Atılır?

Ödem vücutta tutulan fazla su miktarıdır. Vücutta oluşan şişlikler beraberinde toksinleri de getirmektedir. Gün içinde kendinizi halsiz ve yorgun ve etkisiz hissetmeye başlarsınız. Sadece el ayak veya yüzdeki şişlikler ödemin belirtileri değildir. Bir çok kişi de belki de defalarca oluşan ödem nasıl atılır? Evdeki bitkisel tedavi yöntemlerimizle vücudumuzdaki şişliklerden kurtulabilir miyiz? Tabi ki kurtulabiliriz. Bunun için öncelikle beslenme alışkanlıklarımıza denge getirmek, ödem atan yiyecek ve içecekleri tüketmek gerekiyor. Ödem nasıl atılır diyorsanız, işte sizler için kanıtlanmış tarifleri sunuyoruz. Öncelikle tuzu hayatımızdan çıkararak, ödemin önünü kesmiş oluruz. Bu sayede vücudumuzda su tutulmasına engel oluruz. Birikmiş tuzu atmak için günde 2 litre su tüketmek çok faydalı olacaktır.

 

Ödem tedavisi için bir diğer aşama ise gün içinde egzersiz yapmaktır. Bu sayede vücut hareket edecek, dolaşım sorunlarını düzenleyecektir. Maydanoz suyu da ödem atmanın en etkili yollarından biridir. Maydanoz suyunu içemem diyorsanız, her öğünün yanında mutlaka bir tutam maydanoz tüketin. Ödemin atılmasında ve şişkinliğin inmesinde çok büyük fayda sağlayan maydanoz, en etkili yeşillerden biridir. Maydanoz idrar yollarını da çalıştıracak, vücudun kısa sürede var olan ödemini atmasını sağlayacaktır.

 

Ayrıca gün içinde tüketilmesi gereken diğer yeşil gıdalardan biri de yeşil elma ve salatalıktır. Kendinizi son günlerde şişman ve normalden daha ağır hissediyorsanız, mutlaka yeşil sebze ve meyvelerden destek almalısınız. Ödem atmak için asitli içeceklerden uzak durmalısınız. En önemli içeceklerden biri de yeşil çaydır. Ayrıca metabolizmayı çalıştırırken, yağların yanmasını da sağlayacaktır. Ödem strese bağlı olarak da oluşabilmektedir. Özellikle yaz aylarında vücudunuzdan toksinleri atmak için yeşil elmayı kabuklarıyla birlikte suyun içine atalım. İçine bir çubuk tarçın ekleyip 10 dakika kaynatıp ılıdıktan sonra içelim. Kendinizi son derece ferahlamış hissedecek, beslenme alışkanlıklarınıza dikkat ettiğiniz süre için de, vücudunuzdaki ödem yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlayacaktır.ödem_nedir_nasil_atilir

Diğer arama sonuçları:

  • ödem nedir
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir