0

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum harikalar diyarından gelen bir cennet köşesidir. Yazın gelmeye başlamasıyla birlikte hareketlenen Bodrum sahilleri, her yıl yerli ve yabancı bir çok turistin akın ettiği tatil beldesidir. Gecesi ve gündüzüyle tatilcilerin gözdesi olmaya devam ederken, Bodrum’ a gitmişken görmeden gelinmemesi gereken yerler vardır. Turistlerin ilgisini çeken tarihi mekanlar Bodrum gezilecek yerler arasında olmaktadır. Ege’ nin en değerli hazinesi olan Bodrum Muğla’ ya bağlı beyaz evleri, mandalina çiçeği kokan sokaklarıyla emsalsiz bir güzelliği cömertçe sunmaktadır. Eğer sizde Bodrum’ a gitmek ve tatilinizi orada geçirmek istiyorsanız işte görmeniz gereken yerleri sizlere sunuyoruz.

 

Bodrum kalesi arkeoloji müzesini andıran tarihi bir içselliğe sahiptir. Orada Bodrum tarihiyle yüz yüze gelecek, tarihi Bodrum kalesinde saatlerce gezebileceksiniz. Bodrum’ un simgesi olan iki liman arasına kurulmuş, oldukça görkemli olan kale tüm güzelliklerini cömertçe sergileyecektir. Sualtı arkeoloji müzesi olarak da kullanılan kale, tüm taşları size bir şeyler anlatıyor hissine kapılmanızı sağlayacaktır. Gezerken heyecan duyacak Türkiye’ de sayılı müzeler arasında hafızalarınıza kazınacaktır.

 

Yalıkavak Marina Modern ve ilgi çeken yapısı ile, Türkiye’ nin bilinen en iyi marinasıdır. Alışveriş yapabileceğiniz mağazalar, yemek yiyebileceğiniz lüks restaurantlar muhteşem bir manzara eşliğinde sizleri bekliyor.

 

Özel turlar ile Bodrum’ un her köşesinde gizli kalmış sırları keşfe çıkabilirsiniz. Çıkabileceğiniz günlük turlar ile harika ve oldukça eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Tekne ve yat turları sizi Bodrum’ un en güzel koylarıyla buluşturacak, mavinin her tonuna hakim deniziyle serinleyeceksiniz. Doğanın kucağında dağlardan geçen esintisinin verdiği hoş bir sedayla Ege’ nin koylarına açılacaksınız. Bodrum limanın’ dan hareket eden günlük tekneler ile Bodrum Yarımadasını seyre çıkacak, doğanın tüm güzellikleriyle buluşmuş olacaksınız.

 

Bardakçı koyu bilinen en meşhur ve görülmesi gereken koylar arasındadır. Özellikle manzara olarak size oldukça cazip gelecek, denizi ve kumu ile eşsiz bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Bardakçı koyu plajı oldukça temiz, suyu soğuk ve serinleyebileceğiniz bir güzelliğe sahiptir. Üstelik küçük teknelerle ve dolmuşlarla ulaşımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Mavi bayraklı denizi ile kafanızı dinleyebileceğiniz, doğayla baş başa olabileceğiniz benzersiz bir plajdır.

 

Bodrum plajlar ve koylar Bodrum’ un emsalsiz ve bir o kadar cezbedici olan koyları ve plajları mutlaka görmeniz gereken yerlerdir. Gümüşlük, Yalıkavak, Bitez, Aspat Koyu, Bodrum Karaada, Güvercinlik, Akyarlar, Turgutreis Günbatımı Plajı olarak mutlaka görülmesi gerekmektedir.

 

Antik tiyatro Anadolu’ da bulunan en eski tarihi tiyatrolarından biridir. Günümüzde ise yine bir çok konser ve festival’ i ağırlayan bir konukseverliğe sahiptir. Bodrum’ un mavi koyları, tarihi yapıları tüm güzellikleri ve doğallığıyla gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Rengi, çiçeği, kokusu ve dokusuyla Bodrum’ a aşık olmak için çok sayıda neden vardır. Bodrum’ a gitmişken güzellikleri görmeden, onlara dokunmadan dönmemelisiniz.bodrum_gezilecek_yerler

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir