0

Toksin ve Ödem Atan İçecekler Nelerdir

Toksinler vücudumuzda zararlı olan zehirli maddelerdir. Bu zararlı etkilerin yok olması daha sağlıklı günlerle kucaklaşmayı beraberinde getirecektir. Aksi hale toksinler vücutta bazı olumsuz etkileri beraberinde getirmektedir. Halsizlik, yorgunluk, depresyon ve bir çok hastalığa davetiye çıkaran toksinleri vücudumuzdan dışarıya atmamızı kolaylaştıran içeceklerden yardım almalıyız. Hangi yiyecek ve içecekler antioksidan içerir? Hangileri toksinlerin hızlı atılmasını sağlayarak faydalı olur? Toksin ve ödem vücuttan kolayca nasıl atılır? Toksinler içeriden ve dışarıdan vücudumuza saldıran zehirlerdir. Vücudun zehirlerden atılmasını sağlayan yiyecek ve içecekleri bilerek sık sık tüketmeliyiz. Başta brokoli yüksek miktarda antioksidan içerdiği için tüketilmesi önerilmektedir. C vitamininden zengin olan besinler tüketerek vücudumuza nasıl faydalar sağladığını görmemize yardımcı olacaktır. Tabi ki öncelikle hangi besinlerin ve içeceklerin ne işe yaradığını bilerek hareket etmek bilinçli bir beslenme tarzını da benimsememizi sağlayacaktır. Hayatımızdan şeker, asitli ve hazır içecekler, hazır besinleri çıkaralım. Probiyotikli gıdaları tüketmek, başlı başına toksinleri vücuttan atan besinlerdir. Kefir, şalgam, avakado, brokoli, lahana başlıca sayabileceğimiz besinler arasındadır.

 

Toksin atan içecekler

 3 tane kabukları soyulmuş yeşil elma, 4 adet kabuklu tarçın, 5 adet karanfil ve 15 adet kuru üzüm ile toksinlerimizden arınabiliriz. Tüm malzemeleri kaynatıp ılıdıktan sonra püre haline getirelim. Sabahtan öğlene kadar karışımı içip öncelikle güne harika başlamanın haklı memnuniyetini yaşayalım. Öğleden akşama kadar ise lahana çorbası içip, enerji potansiyelimizi maksimum seviyeye çıkaralım.

 

Lahana çorbası tarifi

 Bir küçük boy beyaz lahana, 4 diş sarımsak, 1 adet soğan, 2 adet sivri biber, bir tutam maydanoz, birer çay kaşığı zencefil, kimyon ve zerdeçal, 3 tatlı zeytinyağı ile çorbamızı hazırlayabiliriz. Ayrıca gün içinde limonlu ve şekersiz içilecek olan yeşil çay antioksidan bakımından oldukça cömert davranan bitkilerden biridir.

 

Dışarıdan toksin nasıl alınır

Toksin başlı başına vücutta gezen, iç ve dış ortamlardan gelen zehirlerdir. Dışarıdan aldığımız toksinler solunum yolu ile vücudumuza giren egzoz dumanı, sigara, fabrika dumanları ve çevresel faktörler olmaktadır. Günümüzde hemen hemen tüketilen her besinde toksin maddeler barınmaktadır. Koruyucu ve kimyasallara maruz kalan sebze ve meyveler ne kadar iyi yıkansalar da üzerlerinde bulunan kimyasallardan arındıramıyoruz. Bu nedenle çok iyi yıkayıp sirkeli suda bekletip tüketmek, toksin alımını azaltacaktır. Toksinler cildimize, saçlarımıza ve tüm vücuda zarar veren maddelerdir. Bu nedenle vücudumuzu kimyasallardan yeterinde arındırarak, daha sağlıklı bir yaşam biçimi seçmiş olacağız.

 

 

 toksin_atan_icecekler

Diğer arama sonuçları:

  • odem attiran icecekler
  • ödem attırıcı içecekler
  • ödem attırıcı
  • ödem attıran yiyecekler
  • toksin attıran içecekler
  • ödem atan içecekler
  • toksin atan içecekler
  • ödem atan yiyecekler
  • ödem attıran içecek
  • toksin attirici icecekler
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir