1

Anneler Günü Nedir? Neden Kutlanır

Annelerin günü olmayacağı, her günün onlara özel olması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Peki neden her Mayıs ayının ikinci Pazar gününde anneler günü kutlanıyor ? Annelerimizin değerinin sadece bir güne sığdırılamayacağını, kutsal varlıkların değerini her gün, her an hissettirip yaşatmamız gerektiğini biliyoruz. Anneler günü kutlanmasının amacı nedir ? Neden Mayıs Ayının ikinci pazar günü özel kılınmış ? Hiç merak ettiniz mi ? Eğer siz de anneler gününün neden kutlandığını, hediyeler, şiirler ve şarkılarla onlara sürpriz yapıldığını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya hep birlikte devam edelim.

Anneler günü nasıl çıktı?

Anna Jarvis hayatından bir pay çıkaracak, neden anneler gününün evrensel olarak kutlandığını anlayacaksınız. Dünya üzerinde bulunan milyonlarca anne, çocuklarından öpücükler, sevgi sözcükleri duyar, varlıklarıyla bir kez daha hayata ne çok değer kattıklarını dinlerler. Anna Jarvis Mayıs ayının ikinci Pazar gününde kaybettiği annesi için her yıl aynı gün acılarını tazeliyordu. 1908 yılında başlattığı anneleri anma gününde, 1914 yılında onaylanınca Amerika çağında genişlemeye ve tüm Ülkelere yayılmaya başladı. Bu sayede bizler için her türlü fedakarlığa gözlerini bile kırpmadan katlanan annelerimiz, anneler gününde de öpücüklere boğularak anılmaya başlandı. Herkes annesine sevgi dolu sözcükler, şiirler, hediyeler, öpücükler ve çiçekler sunmaya başladı.

Annelerin bir gün değil, her gün layıkıyla anılması, hatırlanması, aranması ve sonsuz bir minnetle hissedilmesi lazım. Bu kutlu günde de onların değerli varlıklarına teşekkür etmek, yanımızdaysa bir kez daha sıcacık sarılmak, onların gözlerinin içine kocaman bakarak sevdiğinizi söylemek en güzel hediye olacaktır. Hayatta en büyük lüksümüz olan annelerimize ithafen…anneler_günü_nedir

Diğer arama sonuçları:

  • anneler gunu
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir