0

Kaplıca Çeşitleri

Kaplıca özellikleri

Kaplıca suları yeraltından çıkan şifalı sulardır. Kaplıca suları hangi hastalıkları tedavi ediyor? Ne kadar süreyle tedavi ediyor? Hastalıkların iyileşme sürecini kısaltan, tedavi sırasında ağrıların hafiflemesini sağlan doğanın kaynağıdır. Kaplıca suları içme ve banyo suyu olarak ikiye ayrılmaktadır. İçme suyu olarak tüketildiği zaman böbrekleri çalıştırıyor. Bağırsak sistemini de düzenleyen şifalı mineralli sular iltihap söküyor. Ülseri tedavi ediyor, şeker, tansiyon ve gastrit hastalıkları için de şifa dağıtıyor. 36-38 derecede sağlık arayanlara şifa dağıtan kaplıcalar Ülkemizin bir çok Bölgesinde hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye termal oteller bakımından çok zengindir. Şifa niyetine yerli ve yabancı milyonlarca turistin akınına uğrayan kaplıcalar, hastalıkların çeşitlerine göre de şifa dağıtıyor. Hangi hastalık sürecinde hangi kaplıcalara gidileceği de merak konusu oluyor.

 

Termal Oteller

Türkiye jeotermal zenginliği bakımından Avrupa’ da birinci sırada yer almaktadır. Yeraltı kaynaklarımız şifa arayanların tüm taleplerini karşılayacak potansiyele sahiptir. Kaynak sularının içinde bulunan mineraller, vücudun aradığı ve hastalıkların terk etmesi için tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ülkemizde bulunan şifalı suların Avrupa ve Dünyadaki termallerden ileri derecede üstünlüğü vardır. Bizlere tamamen doğal çıkışlı, tuz ve kükürt bakımından zenginlik taşımaktadır. Fiziksel olarak da orada bulunmak ayrıca bir rahatlama etkisi verecektir. Deniz kıyısında veya dağlık bölgede olması tercihe göre kullanım açısından ayrıca bir zenginliktir. Ülkemizde bulunan yüzlerce kaplıca doğal yollarla şifa dağıtmanın memnuniyetini hem yaşayıp, hem de yaşatmaktadır.

kaplica_cesitleri

Kaplıca çeşitleri

Maden sularının sunmuş olduğu imkanlarla şifa bulmak için doğru adreslerdir. Şifalı kaplıcalar sunulan çeşitliliklerle termal oteller ile hizmetlerine devam etmektedir. Genel olarak önerilen ve bir çok tarafından tercih edilen termal suyla dolu olan banyo küveti ve aynı şekilde doğal yollar elde edilen havuzdur. Tüm vücudun genel olarak faydalandığı, arındığı ve rahatladığı bu yöntem son derece faydalıdır. Tüm vücudun aynı anda faydalanarak yapmış olduğu küre tam banyo diyoruz. Yarıya kadar küvete veya havuza girilen küre ise yarım banyo diyoruz. Kaynağı çok zengin olduğu bölgelerde ise duş aracılığıyla uygulanan küre ise duş banyosu denilmektedir.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir