0

Marmaris’ de Nerelere Gidilir, Neler YapılırMarmaris’ de nerelere gidilir, Marmaris’ de görülmesi gereken yerler, Marmaris tarihi mekanlar, Marmaris’ e nasıl gidilir sorularını merak ediyorsanız sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Marmaris Muğla’ nın cenneti, Ege’ nin incisi mis gibi tarih kokan detaylarıyla her yıl yerli ve yabancı turisti bağrına basan cennet rotalarından biridir. Marmaris eşsiz koyları ve ormanın koynunda serin sularla kucaklaşacağınız güzellikler arasındadır. Her göreni kendine hayran bırakan Marmaris’ de eşsiz doğası ve denizin iç içe yaşadığı bir tatil hayal ediyorsanız, buyurun yazımıza devam edelim. Öncelikle Marmaris’ in inci gibi parıldayan koylarına doğru uzanalım ve nasıl gidilebileceği hakkında bilgileri sizlerle paylaşalım.

Marmaris Gidilmesi Gereken Yerler

Marmaris sizi koylarında kucaklayacak, eşsiz tekne turları manzarasıyla adeta harikalar diyarının için de barındıracaktır. Mavinin her tonunu yakalayacağınız, doğanın sunduğu mucize güzelliklerin bağrında, emsalsiz bir tatil fırsatı yakalamış olacaksınız. Marmaris koylarına nasıl giderim diyorsanız, yat limanı önünde demir alan tüm tur tekneleri, sizleri eşsiz güzelliğin ortasın da gezintiye çıkaracaktır. Günlük gezi turlarıyla, tarihi yakından koklayacak, emsalsiz koyların güzelliğiyle serinleme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca tur tekneleriyle gezinti sırasında atlayan ve sizi selamlayan yunuslarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bu fırsatı değerlendirmek için gözünüzü denizden ayırmamanız gerekiyor. Marmaris yat marinası, içmeler, çiftlik, turunç, kızkumu, dalyan, kleopatra plajı, Turgut Köyü Şelalesi, fosforlu mağara, Hisarönü, Selimiye gidilmesi ve görülmesi gereken yerlerdir.

Marmaris’ de Neler Yapılır

Marmaris gibi bir cennete gitmişken mutlaka yapılması ve görülmesi gereken yerleri atlamamak gerekiyor. Bunlardan biri de çiftlik köyü olarak tercih edilmelidir. Doğanın kucağında 6 adet emsalsiz koyları gezip serin sularıyla kucaklaşabileceksiniz. Ayrıca her tur teknesinin çiftlik koyunda demir atamayacağını da belirtmemiz gerekiyor. Yat limanın da çiftliğe giden tur tekneleriyle görüşüp, koyları gezerken ayrıca çiftlik de 1 saat konaklama imkanı bulabileceksiniz. Çiftliğin emsalsiz denizinin ne kadar hakim olduğuna, suyunun berraklığına hayran kalacaksınız. Ayrıca su sporları, jeep safari ile eğlenceli bir gezinti, Dalyan gezintisinde karetta karettalarla birlikte denize girip, çamur banyosu yapma imkanı bulacaksınız. Dalyana gitmek üzere sazlıkların arasında doğanın kokusunu içinize çekip, emsalsiz bir görsel şölen yaşayacaksınız. Tarihin dokusunu da ruhunuzun derinliklerinde hissedecek, şifalı çamuruyla güzelliğinize güzellik katacaksınız.

Marmaris Gece

Marmaris’ de bitmek bilmeyen gece eğlencelerinin vazgeçilmez adresi barlar sokağı olacaktır. Yerli ve yabancı bir çok gece klübü sizlere unutamayacağınız eğlenceli saatler yaşatacaktır. Canlı müzik severler için birden fazla alternatif mevcuttur. Günün stresini renkli eğlencelerle atabilecek, Marmaris’ in eğlence anlayışını çok beğeneceksiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir