0

Bağışıklık Sistemi Nedir Nasıl Güçlenir

Bu yazımızda sizlere bağışıklık sistemi nedir, bağışıklık sistemi nasıl güçlenir, bağışıklık sistemini güçlendirmek için ne yapmalıyız sorularının yanıtı vereceğiz. Bağışıklık sisteminin nasıl zayıf kaldığını merak ediyorsanız hemen yazımızı okumaya başlayabilirsiniz. Bağışık sistemi nedir? Vücudumuzu hastalıklara karşı koruyan, direnç kazandıran en önemli unsurdur. Süregelen birçok hastalığın devamını sağlayan sistem, çöktüğü zaman kronik hastalıklar sık sık rahatsız etmeye başlayacaktır. Vücudun savunma mekanizmasını zayıflatan, zayıfladığı zaman bir çok hastalığa davetiye çıkaran direnç noktamızdır. Vücudun en önemli yapı taşları arasında olan sistemimizi ayakta tutabilmek ve güçlendirmek için, çeşitli önlemler almamız gerekmektedir.

 

Bağışıklık Sistemi Nasıl Zayıflar

Bağışıklık sisteminin çökmesinin en önemli nedeni yetersiz ve dengesiz beslenmedir. Doğru beslenmeyle birlikte kuvvetlenecek olan sistemimiz zararlı hastalıklara karşı koruma görevi üstlenecektir. Vücutta gezen serbest radikallerden arınmamızı sağlayacaktır. Sigara, beslenme alışkanlıkları ve çevresel faktörlerin getirdiği oluşumlar, bağışıklık sisteminin zayıflamasına yol açacaktır. Taze sebze ve meyve tüketmek bu konuda yardımcı olacaktır. Antioksidan bakımından çok zengin olan yeşil çay da, bu konuda destek verecek kaynaklar arasındadır.

bagisiklik_sistemi_nedir

 

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Kaynaklar Nedir

Bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli besin kaynaklarından biri de soğan ve sarımsaktır. Omega3 bakımından zengin yiyecekleri de tüketmek enerjinizi artırmanızda çok yardımcı olacaktır. Bunlara ek olarak soya, zerdeçal, turunçgiller, nar ve ekinezya da vücudunuzun hastalıklara karşı savunma gücünü artıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir