0

Detoks Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Detoks nedir, detoks nasıl yapılır, detoks yapmanın faydaları nelerdir ? Tüm bu sorulara yanıt arayan herkesin buluşma noktası olan adresimize hoşgeldiniz. Sizlere bu yazımız da detoks hakkında doğru bilgileri sunmaya çalışacağız. Bu süreçte neler tüketilir ve tüketilemez. Yazımızın devamında sizleri bekliyor.
Detoks Nedir ?
Detoks vücutta biriken zehirli toksinlerin dışarı atılmasıdır. Detoks özellikle mevsim geçişlerinde yapılamsı tavsiye edilen vücut temizliğidir. Vücudumuzu içeriden tam anlamıyla temizleyen ve bağışıklık sistemini toparlayan çok amaçlı uygulamalardan biridir. Bu süreçte tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken besinler vardır. Vücudun dinlenmesini, arınmasını ve güne daha sağlıklı başlamasını sağlayan detoks, vücudun iç temizliğini tamamlayarak, sağlıklı günlere merhaba demenizi sağlayacaktır.
Detoks Nasıl Yapılır ?
Detoks nasıl yapılır sorusuna en doğru cevaplardan biri, yiyecek ve içeceklere dikkat etmektir. Detoks için öncelikle bol su içilmeli ve taze sebze ve meyveler tüketilmelidir. Kesinlikle hazır gıdalar, asitli içecekler, şekerli yiyecek ve içecekler, tatlı çeşitleri tüketilmemesi ilk aşamasıdır. Sonrasında gün içinde mutlaka egzersiz yapıp toksinlerin ter yoluyla atılımı sağlanmalıdır. Ayrıca suya ağırlık verip, günde en az 2 litre olmak üzere içimi gerekmektedir. Egzersiz olarak tempolu yürüyüş sağlıklı dönüşümler almanızı sağlayacaktır. Yiyecekler kesinlikle yapda kızartmadan buharda veya haşlama yaparak tüketilmesi sağlığınızı destekleyecek unsurlardan biridir. Detoks yaparken ağır yiyeceklerden kaçınılmalı, mide ve bağırsak sistemini yormamalıyız. Detoks sürecinde sağlıklı bitki çaylarından da yararlanmak doğru olacaktır. Yeşil içeriğinde var olan antioksidan sayesinde, toksinleri vücudunuzdan arındıracaktır. Günde 2 fincan şekersiz tüketilen yeşil çay, detoks programınızı doğru anlamda destekleyecektir.

detoks_nedir_nasil_yapilir
Detoks Yapmanın Faydaları Nelerdir ?
Detoks Yapmanın Faydaları vücudun dinlenmesi, arınması ve sakinleşmesidir. Detoks vücudunuza meditasyon etkisi yaratarak, zihni ve bedeni olumlu yönde desteklemektedir. Bu süreçte sadece amaca yönelik hizmeti ilke edinip, vücudun oksijen alımını hızlandırmalıyız. Bununla beraber yenilenen yaşam tarzımız da son derece keyifli ve huzurlu hissetmek de kaçınılmaz olacaktır. İş ve sosyal yaşamın getirdiği tüm sorumluluklar üstesinden gelebilmenizi zorlaştıracak yokuşları sunmaktadır. Sene de bir defa da olsa, vücumuzu şımartmak, arındırmak ve sakinleştirmek için detoksun olumlu etkilerinde faydalanmak iyi gelecektir.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir