0

Doğadan Gelen Sağlıklı Besinler

Doğa her derdin devasını cömertçe sunmuş, hastalıkların karşısında savunma mekanizmamızı artıran besinleri sıralamıştır. Bağışıklık sistemini güçlendiren, bir çok rahatsızlığın önüne geçen besinleri tüketmek, gündelik hayatta son derece yararlı olacaktır. Bitkisel karışımların ve bitkilerin yanı sıra, tüketmiş olduğumuz besinlerin dayanma gücümüzü artıracağı, hastalıkların karşısında daha güçlü bir yapıya sahip çıkmamızı destekleyecektir. Hasta olmamak için öncelikle önlem almalı, sağlıklı besinleri yiyip içmeliyiz. Hazır gıdaları tüketmek yerine, bağışıklık sistemimizi güçlendiren gıdaları tercih etmeliyiz. Rahatsızlandığımız zaman, her derdin devasını bünyesinde barındıran sağlıklı besinleri de şifa niyetine yiyebiliriz.

 

Kereviz: Kereviz özellikle böbrek hastalıklarında ve romatizmaya karşı şifalı etki gösterecektir. Böbrek kumu ve iltihapları konusunda vücudumuzu destekleyecek ender besinler arasındadır. Kerevizin kaynadıktan sonra elde edilen suyla saçlardaki kepek oluşumu da yok olacaktır.

 

Ökse otu: Ökse otu baş ağrısı, baş dönmesi, kramplar, nefes darlığı, gut hastalığı, idrar yolu rahatsızlıkları ve böbrek ağrılarına iyi gelecek bitkilerden biridir.

 

Kekik: Özellikle Akdeniz mutfağına hakim olan kekik, yemeklerin içine de ayrı bir lezzet kalıyor. Midenize ve sindirim siteminize doğal reçete olarak etki yapacaktır. Solunum yolları rahatsızlıklarına ve idrar yolları hastalıklarına iyi gelecektir.

 

Ada çayı: Ada çayı her derdin devasını bünyesinde barındıran bitkilerden biridir. Mide ve bağırsak gazlarını gideren, mide bulantısını kesen şifalı bir bitkidir. Ayrıca üzerinizdeki gerginliği atar ve zihnin dinlenmesini sağlar.

 

Elma: Elma vücudu her bakımdan tazeleyip yenileyen özelliklere sahiptir. Kabuğundan hazırlanan tonik cildi yenileyen ve canlandıran etkiye sahiptir. Pişmiş elma bağırsakları yumuşatan, ishali tedavi eden mucize meyvelerden biridir. Elma vücutta bulunan zararlı toksinleri atar, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarında etkili rol oynar.

 

 

 dogadan_gelen_saglikli_besinler

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir