0

Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesi bilinen bir çok konuda şifa dağıtıyor. Güzelliğin taçlanması için de etkili olan elma sirkesi, günümüzde bir çok bayan tarafından tercih edilmektedir. Cilt bakımı, saç bakımı, zayıflamave bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkiler yapan Elma Sirkesi doğru kürlerle uygulandığı zaman anında olumlu bir etki göstermeye başlıyor.

 

Cilt bakımı son yıllarda bitkisel kaynaklardan elde edilen doğal güzellikleri geniş bir yelpazede sunmaktadır. Elma sirkesi bu konuda bayanların en önemli yardımcılarından biridir. Özellikle sivilceler konusunda hassasiyet yaşıyorsanız elma sirkesinin faydalarından sizler de nasibinizi alabilirsiniz. Sivilce stres, yanlış beslenme alışkanlıkları ve ergenlik sürecinin tetiklediği nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Sivilce kürü ile sivilcelerinizle vedalaşabilir, sağlıklı cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Bunun için 1 kahve fincanı maden suyu ve 1 kahve fincanı elma sirkesine ihtiyacınız olacaktır. Her ikisini karıştırıp sabahları pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz. 30 dakika bekledikten sonra duru suyla yıkayın.

 

Saç bakımı için elma sirkesi birebir kaynak vazifesi görüyor. Özellikle çok kepeklenen ve dökülen saç tipleri için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Saçlarınızın canlı, parlak ve sağlıklı olmasını istiyorsanız elma sirkesi sizler için doğru adres olacaktır. Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, son durulama suyunuzun için bir çay bardağı elma sirkesi ekleyip saçlarınıza dökün ve masaj yapın. Saçlarınızda sirkesinin kokusunun kalmaması için birkaç damla lavanta yağı dökebilirsiniz. 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Saçlarınızda fazla yağlanma oluyorsa, elma sirkesi bu konuya da çözüm getirecektir.

 

Zayıflama konusunda büyük fayda sağlayan elma sirkesini farklı karışımlarla kullanabilirsiniz. Düzenli çalışan bir metabolizmaya sahip olmak için elma sirkesinden yardım alabilirsiniz. Bu süreçte bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve hastalıklara karşı savunma mekanizmanızı yükseltiyor. Zayıflama süreçleri bireyler için oldukça ağır ve zor geçecek süreçlerdir. Bu nedenle yardımcı destek kuvvet alarak, yağlarınızın daha kolay yanmasını sağlayabilirsiniz. Sindirim ve bağırsak hareketlerini düzenleyerek, kabızlık gibi kilo verme sürecinizi olumsuz etkileyecek faktörleri ortadan kaldırıyor.

 

Elma sirkesi, bal, su karışımları ile kısa sürede kilo vermeye başlayacaksınız. 1 bardak ılık suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal ilave edelim. Bu karışımı kahvaltı yapmadan 30 dakika önce içebiliriz. Bu süreçte yeterli miktarda su tüketimi sağlanmalıdır. Kilo vermeniz hız kazanırken, vücudunuzda bulunan zararlı toksinlerde atılmış olacaktır.elma_sirkesi_faydalari

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir