2

Yeşil Kahve Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Yeşil kahve nedir, yeşil kahve faydaları nelerdir, yeşil kahve nasıl hazırlanır ? Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz yeşil kahve hakkında öğrenmek istediğiniz bilgileri, sizlere aktarmaya çalışacağız.

 

Yeşil kahve nedir ?

Yeşil kahve normal kahvenin kavrulmamış biçimidir. Kökboyasıgiller familyasının Coffea cinsinden olup 5 metreye kadar uzayan bir ağaçtır. Ağacın meyve çekirdekleri kavruluyor ve öğütülüyor. Su veya süt ile karıştırılıp şifa niyetine tüketiliyor. Yeşil kahveyi diğer kahvelerden ayıran özellikleri bulunmaktadır.

 

Yeşil kahvenin faydaları nelerdir ?

Yeşil kahve faydaları öncelikle yüksek miktarda antioksidan içermesidir. Bu sayede vücutta biriken zararlı toksinler atılacak ve vücut arınmaya başlayacaktır. Bir çok hastalığa davetiye çıkaran toksinler, yeşil çay tüketimi ile sizi terk etmeye başlayacaktır. Başta kanser olmak üzere bir çok hastalığın olmasına engel olacak güçlü kaynakları bünyesinde barındırmaktadır. Doğal mucizevi kaynak yeşil kahve ayrıca metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına maksimum seviyede katkıda bulunuyor. Kilo vermek isteyenler için düzenli bir kullanım süreci ve sonrasın da desteğini gösterecektir. Vücudumuzdan ödemi atan en etkili kaynaklardan biridir. Ayrıca kan şekeri seviyesini dengede tutarak, diyabet riskini minimum seviyeye ulaştırır. Hücreleri koruyarak yaşlanma karşıtı etkisini ön plana çıkarır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, daha canlı ve zinde olmanızı sağlar. Gün içinde iş ve sosyal hayatın getirdiği yorgunluğu üzerinizden alarak, enerji kaynağı olarak varlığını ortaya koyar.

yesil_kahve_nedir_faydalari_nelerdir

Yeşil kahve nasıl hazırlanır

Yeşil kahve normal kahve formunda olsa da, bitki gibi kokmaktadır. Öğütülmüş olarak satın alınan yeşil kahvenin yapımı da oldukça kolaydır. Cezveye içeceğiniz kişi miktarınca su koyup, yeşil kahvenizi ilave edin. Türk kahvesi gibi pişirdikten sonra afiyetle içebilirsiniz. Günde 2 fincan içilmesi önerilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

2 Yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz ancak yeşil kahveyi nereden alabilirim, bununla ilgili bilgi vermeniz mümkün mü? İyi çalışmalar dilerim.

    • Hem çekilmiş, hem de tüm olarak güvendiğiniz aktarlardan temin edebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir