1

Kartepe Nerede? Neler Yapılır?

Kartepe kayak merkezi Kış aylarının vazgeçilmez uğrak noktalarından biridir. Özellikle yarıyıl tatiline giren çocukların oldukça eğlenceli vakit geçirecekleri tatil süreçlerinden biri olacaktır. Kış deyince akla ilk gelen merkezlerden biri olan Kartepe de yapılabilecek alternatifler oldukça fazladır. Ailenizle geçirebileceğiniz bir kaç günlük tatil heyecanı değişik aktivitelerle sizleri bekliyor. Sizleri karşılayacak ve kucaklayacak olan kar, görsel bir şöleni beraberinde getirecektir.

 

Kartepe nerede

İstanbul’ a sadece 115 km. uzaklıkta olup, Kocaeli sınırları içinde sizi karşılamaktadır. Kartepeyi diğer kayak merkezlerinden ayıran en önemli özelliği deniz manzarasına sahip olmasıdır. Kış sporları için oldukça elverişli doğallığıyla göz dolduracaktır. Unutulmaz bir tatilin tüm güzelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Kocaeli Kartepe arası 174 km. dir.

 

Kartepe kayak merkezine ne zaman gidilmelidir

Kartepe kayak merkezine Aralık-Mart ayları arasında gidilmesi en uygun zaman dilimidir. Çocuklarınızın yarı yıl tatili için onlara harika bir karne hediyesi vermiş olabilirsiniz. Ayrıca ailenizle ve sevdiklerinizle unutulmaz anları hafızanıza kazımak için tercih edebileceğiniz merkezlerden biridir. Kar yüksekliği bu mevsimlerde normal kış şartlarına göre üç metreye kadar ulaşmaktadır. Her göreni kendine hayran bırakan Kartepe tüm güzelliklerini cömertçe sunmaktadır. Havasının güneşli ve açık olması da ayrıca tercih nedenidir.

 

Kartepede neler yapılır

Kartepe mis gibi ve açık havasıyla tatilcilere unutulmayacak bir görsel ziyafet sunacaktır. Ruhsal ve bedensel olarak kendinizi çok şanslı hissedecek, tüm sıkıntılarınızı ve stresinizi geride bırakacaksınız. Kartepe de normal şartlarda yeşilin her tonu hakimdir. Oldukça yağış alan bir bölge olması nedeniyle, yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran görsel bir şöleni sizlere sunacaktır. Suyu açısından oldukça şanslı olan Kartepe dere yataklarıyla alabalıklara ev sahipliği yapmaktadır. Kayak merkezlerinde gönlünüzce eğlenecek, kar sporları yapma şansı yakalayacaksınız. Oldukça heyecanlı ve eğlenceli vakit geçireceğiniz eşsiz ortam sizleri bekliyor. Kayak sporunun tadını doyasıya çıkaracaksınız. Özellikle İstanbul’ da yaşayanlar için hafta sonunu değerlendirebilecek doğru adreslerden biridir. Doğa gezileri ve piknik için de doğal ortamıyla sizleri kucaklayacaktır.kartepe_nerede

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir