0

Kelebekler Vadisi Nerededir ? Özelliği Nedir ?

Kelebekler vadisi doğanın sunduğu mucizelerden biridir. Muğla Fethiye İlçesi Ölüdeniz sınırları içinde yer alan Kelebekler vadisi ismini kaplan kelebeklerinden almıştır. Yaklaşık 80’ den fazla kelebek çeşitlerine ev sahipliği yapan vadide en çok dikkat çeken kaplan kelebeklerdir. Üçgen şeklinde olan vadi, tabiatla iç içe bir tatili sizlere sunmaktadır. Kelebekler vadisinde tabiatın dengesi içinde huzur bulak, mavinin her tonuna sahip olan denizinde kendinizi ve ruhunuzu arınmış hissedeceksiniz. Vadide 50 metre yükseklikten dökülen şelalesi ile doğal yaşamda yeniden var olduğunuzu hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla sohbet, eğlence ve denizin tadına varacak, doğanın içinde farklı bir atmosferin içinde keşifler yapacaksınız. Özellikle macera ve huzuru dinlenme ile eşdeğer tutan kişilerin tatil cenneti olarak adlandırılmaktadır.

 

Kelebekler vadisine ulaşım

Kelebekler vadisi Ölüdeniz’ den kalkan teknelerle ulaşımı sağlanmaktadır. Deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Babadağı’ nın eteklerine kurulmuş doğal mimarisi ile baş döndüren bir güzelliğe sahip, doğanın her renginin iç içe taşındığı görsellik ile tatilinizi geçirebileceksiniz. Doğal dengesi bozulmayan ve sit alanı olarak kalması kabul görmüş doğal bir harikadır. Doğal güzelliği bünyesinde barındıran, otantik havası ve dokusu ile her yıl yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaya devam etmektedir.

 

kelebekler_vadisi

Kelebekler vadisinde konaklama

Kelebekler vadisi doğal mimari yapısını korumak için tamamen doğal şartlarda bir tatil imkanını sunmaktadır. Doğa turizminin Dünyadaki en önemli yerlerinden biri olarak gösterilen vadiye, günde sadece 3 defa elektrik verilmektedir. Her yıl belirli tarihler arasında hizmet veren tesis tarafından elektrik sağlanmaktadır. Bunun haricinde kelebekler vadisinde konaklamak mümkün değildir. Bu tarihler 1 Mart-1 Kasım arasında siz değerli konuklarını ağırlayacak, tesis işletmesi açık olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir