0

Cilt Yaşı Nasıl Belirlenir

Cilt yaşı nedir ? Cilt yaşımızı nasıl belirleriz ? Cildimizin genç kalması için neler yapmalıyız ? Gündelik hayatın getirdiği sorumluluklar, çevresel faktörler ve genetik mirasın belirlediği cilt yaşımızı nasıl belirleyebiliriz.
Cilt yaşımızı nasıl belirleriz ?
Cilt yaşımız öncelikle genetik miras, çevresel faktörler, stres, beslenme alışkanlıklarının belirlediği bir süreçtir. Öncelikle cilt sağlığı demeli, cildin yeterli kaynağını ona sunmalıyız. Cildin ihtiyacı olan en önemli besin kaynaklarından biri de nemdir. Cildin kuru kalması zamanla gerginlik verecek ve ince çizgileri belirgin hale getirecektir. Bunun izleyen oluşumlar ise sarkmalar izlemektedir. Öncelikle cildin üzerindeki rehaveti almak ve cildi uyandırmak gerekmektedir. Cildin ihtiyacı olan nefesi ona vermeli, doğru kaynaklarla desteklemeliyiz. Cildin her gün karşılaştığı olumsuz faktörlere karşı kapasitesini artırmak, onu daha güçlü ve kuvvetli kılacaktır. Her gün temizlenen cilt arınacak, gözenekleri açılacak ve altyapısı kontrol altına alacaktır. Cildi her akşam yatmadan önce mutlaka doğru temizleyiciler ile desteklemeli, ertesi güne hazırlamalıyız.
Cildin genç kalması için ne yapmalıyız ?cilt_yasi_nasil_belirlenir
Cildin genç kalması için öncelikle cilt sağlığını düşünerek, her gün düzenli olarak cildi desteklemek gerekmektedir. Evde uygulayacağınız küçük fakat önemli detaylarla cildinizin bakımını yapabilirsiniz. Mutlaka tonik veya gül suyu ile canlandıracağınız cildiniz, gece nefes alabilecektir. Bunun haricinde antioksidan bakımından zengin yiyecek ve içecekler ile cildin savunma potansiyelini artırabilirsiniz. Cildin ihtiyacı olan nem dengesini daima canlı tutmalıyız. İş ve sosyal hayatın getirdiği sorumlulukların yükünü cildimize taşıtmak, onu iki kat fazla yoracağı için, akşamları mutlaka arındırılması ve yükünden kurtulması gerekmektedir. Doğru temizlik, hijyen, doğru bakım, beslenme biçimi, uyku düzeni ve nem dengesiyle birlikte, cilt yaşınızı genetik mirasa dayalı tutup kaderine terk etmemiş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir