0

Kanseri Önleyen Besinler Nelerdir ?

Kanseri önleyecek besinler nelerdir ? Kanser hastalığını yenmek için hangi besinlere ihtiyaç vardır ? Kanser öncelikle genetik, sonrada çevresel faktörlerin getirdiği davetsiz ve ürkütücü hastalıklardan biridir. Kanseri öncelikle önlemek, sonra da var olan kanser hücrelerini yenebilmek için gerekli olan besinler nelerdir ?

 

Kanseri önleyecek besinler nelerdir ?

Kanseri önleyecek besinler grubu açısından çok zengin bir Ülke olduğumuzu öncelikle belirtmemiz gerekmektedir. Kanser genetik, stres ve çevresel faktörlerin tetikleyerek, bağışıklık sisteminin zayıf olduğu anı yakalayan çok sinsi bir hastalıktır. Kanser bağışıklık sistemi zayıf olan bünyeleri tetikte bekleyerek, pusuda bekliyor. Öncelikle kanserin sevmediği besinlerin başında antioksidan içeren gıdalar baş göstermektedir. Antioksidan bakımından zengin yiyecek ve içekleri çokça tüketerek, savunma mekanizmamızı iki kat artırabiliriz. Yeşil yapraklı sebzeler, mevsiminde taze ve özellikle kırmızı meyveler, Kivi, dere otu, nar, sarı ve turuncu meyveler, balık, kurubaklagiller, tahıllar, zeytinyağı, sarımsak, soğan, zencefil, yeşil çay kansere önlem alınacak besinler arasındadır. Sağlıklı besinler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirecek, hastalıklara karşı koruyucu önlem alacaktır.

 

Kanserin sevdiği besinler

Kanser vücudumuzda var olmayı başarmadan önce öncelikle vücudumuzu tanımalıyız. Herhangi bir değişikliği, kısa aralıklarla kontrol ile fark edip, vakit kaybeden doktora başvurmalıyız. Fakat kanserin çok sevdiği besinler vardır. Bunlara kesinlikle izin vermeden sağlığımızın kontrolünü alabilmeliyiz. Şeker direk olarak kanser hücrelerini besliyor. Bunun yanında hazır gıdalar, karbonhidrat ağırlıklı gıdalar kansere adeta davetiye çıkarmaktadır. Sofralarımızdan eksik etmediğimiz tuzu, kaya tuzu olarak etmeli, yemeklerimizi bununla tatlandırmalıyız. Ayrıca sigara da kanser oluşumunu tetikleyen en önemli faktörlerden biridir. Gün içinde yeterince olumsuz çevresel koşullara maruz kalan vücudumuzu, kendi isteğimizle daha da olumsuz şartlara sürüklemeyelim. İş ve sosyal yaşamın getirdiği büyük sorumluluklar, insanları kolay yemeye ve dolayısıyla pratik yaşama itiyor. Fakat vücudumuza uzun vadede yerleştirdiğimiz ve basit gıda olarak algıladığımız tehlikeyi de görmezden geliyoruz. Öncelikle sağlıksız beslenme düzenini bir kenara bırakıp, özellikle çocuklara hazır gıda dayatmaktan vazgeçip, sağlıklı besinlerle desteklemeliyiz. Sağlıklı bir hayatın sırrı öncelikle sağlıklı beslenmekle mümkündür.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir