0

Kışa Özel Cilt Bakımı

Kış ayıları cildin en fazla neme ihtiyaç duyduğu süreçlerden biridir. Cildin dokusunu bozan, kuru kalmasına neden olup yaşlanma sürecini hızlandıran soğuk havalar doğru bakım sayesinde sağlığına kavuşacaktır. Soğuk hava cildin yapısını bozup kırışıklara davetiye hazırlayan en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle cildin ihtiyacı olan kaynağını ona sunarak, set rüzgarlardan ve soğuktan etkilenmemesini sağlayabiliriz. Haftada bir defa uygulanacak bakım maskesi ile cildiniz olumlu yanıtlar vermeye başlayacak, soğuk havanın etkisine aldırış etmeyecektir. Cildiniz bir yaprak misali kurumaya yüz tutmuşken, hemen ihtiyacı olan besini takviye edip onun yeniden sağlıklı nefes almasını sağlayabiliriz.

 

Kışa özel cilt bakım maskesi

Kış ayı özellikle cildin dokularını zedelemeye başlar. Bu nedenle akşam yatmadan önce cilde uygun bir maskeyle onu sakinleştirip, ertesi günün yoğunluğuna hazırlayabiliriz. Gün boyu soğuk havanın etkisinde kalan cilt kurumaya ve kırışmaya yüz tutacaktır. Doğru kaynağına kavuştuğu andan itibaren, nem dengesini kazanmış olacaktır. Özellikle kuru bir cilt yapısına sahipseniz, daha çok bakım yapmaya cildinizin erken yaşlanmasına önlem almak zorundasınız. Tüm cilt tiplerinin uygulayacağı maske ile cildiniz bir bebeğin cildi gibi pürüzsüz ve yumuşacık olacaktır. 1 tatlı kayısı yağı, 1 tatlı kaşığı omega3 yağını karıştırıp temizlenmiş cildinize yedirip 10 dakika bekleyin ve yıkayın. Sonrasında uygun bir nemlendirici ile destekleyin. Cildinizi nemlendirmeden kesinlikle dışarıya çıkmayın ve onu mutlaka koruma altına alın.

kisin_cilt_bakimi

Cilt neden yıpranır

Cildin yıpranması için zemin hazırlayan onlarca unsur bulunmaktadır. Başta genetik şifre, çevresel faktörler, stres ve beslenme alışkanlıkları cildin yapısını bozmak için sıraya giren etkenlerdir. Bu etkenleri etkisiz hela getirmek imkansız gibi görünse de, onlardan daha güçlü etkiler ile koruma altına alabiliriz. Gün içinde yeterli miktarda alınan antioksidan, C ve E vitamini takviyesi, doğru beslenme ve bol su ile cildin kolajen yapısını güçlendirebiliriz. Cildinize uygun nemlendiricilerle destekleyip, Kış aylarının soğuk hava etkilerinin cildimizle olumsuz temas içinde bulunmasına engel olabiliriz. Cildinizi korumak için öncelikle yapısını tanımalıyız. Yapısına göre doğru kaynaklar kullanıldığı zaman, cilt kısa sürede kendini toparlayacak, kendi yaşını geriye doğru saymaya başlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir