0

Anti-Aging Nedir?

Anti-Aging nedir?

Antiaging cildin genetik şifresini kontrol altına alması ve yaşlanma sürecini yavaşlatmasıdır. Cildin yaşlanması için gün boyu karşımıza bir çok olumsuzluk çıkacaktır. Başta genetik miras, çevre kirliliği, beslenme alışkanlıkları, yorgunluk, yanlış cilt bakımı uygulaması, yaşanmış ve geride tahribat bırakmış hastalıklar ve yaşam biçimi cildin yaşlanmasına veya genç kalmasına etki edecek en önemli faktörlerdir. Cildimizi kaderine teslim etmeden önce, alınması gereken önlemler uygulanmalıdır. Bunların içinde cildin yaşlanmasını etkileyen en önemli itici güçler zararlı güneş ışınları, stres ve beslenme tarzıdır. Cildi dışarıdan olduğu kadar içeriden de doğru desteklemek gerekmektedir. İş ve sosyal hayatın getirdiği sorumluluk ve ağır yükler, cildimizi de olumsuz şekilde etkileyerek yaşlanma sürecini hızlandıracaktır. Cildimizin yaşını belirlemek, erken yaşlanmayı destekleyen tüm olumsuzlukları devre dışı bırakmak için vücudumuza içeriden ve dışarıdan kaynak desteği yapmalıyız. Antiaging desteği için yapılması gereken uygulamalar nelerdir?

 

 

Anti-Aging Destekleri

Antiaging desteği alabilmek için öncelikle antioksidan kaynaklı yiyecek ve içecekler tüketmeliyiz. Yaşlanmayı geciktirmenin en sade yolu vücuda yeterli derecede antioksidan alımı sağlamaktır. Vücutta gezen serbest radikaller bağışıklık sistemini ciddi ölçüde düşürüyor ve yaşlanmayı hızlandırıyor. Antioksidan serbest radikallerin dağılımını engelliyor ve devre dışı bırakıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, cildin dokusunu ve hücrelerini tazeliyor. Yeşil çay antioksidan açısından son derece kuvvetli ve destekleyici bitkilerden biridir. Ayrıca yağ yakımını hızlandırır ve kilo verme sürecinde etkili olur. E, C, A vitaminleri bakımından zengin besinler, yeterli miktarda antioksidan içererek, antiaging desteğini sınırsız olarak sağlıyor. Vücutta biriken toksinler yaşlanma sürecini hızlandıran ve cildi yoran olumsuzluklardır. Zaman zaman detoks uygulayarak vücudu zararlı toksinlerden uzaklaştırarak, antiaging destekli yaşamanın faydaları olacaktır.

 

anti-aging_nedir

Detoks kürü vücuda antioksidan zenginliği kazandırırken, bedensel ve zihinsel temizlenme sağlıyor. Detoks küründe tüketilmesi ve tüketilmemesi gereken besinler vardır. Burada önemli olan toksin içeren maddeleri vücuttan uzaklaştırmaktır. Bu süreçte sigara, asitli içecekler, şeker, tuz ve yağlı gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu süreçte amaç vücudun bedensel ve zihinsel anlamda temizlenmesi ve arındırılması söz konusudur. Sebze ve meyve ağırlıklı besinler tüketmek, bol su içmek, egzersiz yapmak detoksun tamamlayıcı öğeleridir. Cilt sağlığını içeriden destekleyecek olan kaynaklar uzun vadede etkili olacaktır. Detoksu destekleyen meyveler portakal, elma, ananas, siyah üzüm ve greyfurt olarak sağlıklı etki göstermektedir. Havuç, kara lahana, şalgam, karnabahar, domates, maydanoz ve brokoli ise sağlıklı detoks yapmanızı sağlayacak sebzeler içindedir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir