0

Doğal Antibiyotikler Nelerdir

Özellikle kış aylarında bir çok bakterilere ve virüslere karşı savunma mekanizmamız zayıflar. Vücut direncimiz düşer ve çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır. Bu nedenle hayatımızdan çıkartmamamız gereken besinler vardır. Doğal antibiyotik görevi görecek olan besinler ve bitkiler, bu konuda oldukça yardımcı olacaktır. Doğal antibiyotiklerden faydalanmak için öncelikle hangi besinlerin ne işe yaradığını bilmek gerekiyor. İş ve sosyal hayatın getirdiği sorumluluklar özellikle Kış aylarında bağışıklık sistemini zayıflatmaktadır. Acil yardımcı olarak görebileceğimiz elimizin altındaki şifa kaynakları boğaz ağrıları, halsizlik, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara hemen müdahale edecektir.

 

Ekinezya öncelikli olarak bağışıklık sistemini güçlendiren, savunma mekanizmasını artıran bitkilerden biridir. Grip, soğuk algınlığı, nezle gibi rahatsızlıkların tedavisinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Soğan, sarımsak doğal antibiyotikler sıralamasında ilk sıradaki yerlerini almaktadır. Yemeklerin içinde veya taze olarak tüketilmesi gereken şifa kaynaklarıdır. Soğan ve sarımsağın kokusunda şikayet ediyorsanız, daha alternatif çözümlerde sunulmaktadır. Yarım litre suyun içine kabukları soyulmuş bir baş sarımsak, yarım limonu kabuklarıyla birlikte dilimleyip karışımın içine ilave edelim. Işık almasını engelleyecek şekilde sardıktan sonra, karanlık bir odada 4 gün bekletip posasını alalım. Karışımdan yemeklerden 15 dakika önce aç karnına bir yemek kaşığı içebilirsiniz. Savunma sisteminizi çeşitli hastalıklara karşı koruyacak olan karşım, kış aylarında vazgeçilmeziniz olacaktır.

 

Meyan kökü bağışıklık sistemini güçlendiren doğal antibiyotiklerden biridir. Hastalıklara karşı tedavi etkisi yaratan meyan kökü virüsler için tam donanımlı koruma etkisi sağlayacaktır.

 

Ada çayı doğal antibiyotik görevi gören oldukça faydalı bitkiler arasındadır. Gün içinde taze olarak demleyip şifa niyetine içebilirsiniz.

 

Mikroplara karşı direnç gösteren yeşil yapraklı sebzeler ve turuncu meyveleri de unutmamak gerekiyor. Özellikle kış aylarında bol sebze ve meyve tüketmek doğal antibiyotik görevi görerek, vücudumuzun direncini büyük ölçüde artıracaktır.

 

Kırmızı biber yüksek ölçüde ve sarımsağa eşdeğer nitelikte antibiyotik görevi görmektedir. Özellikle çocuklarınıza sarımsak, soğan ve sebze karışımlarıyla çorba hazırlayıp bağışıklık sistemlerini güçlendirmiş olabilirsiniz.dogal_antibiyotik_nedir

Diğer arama sonuçları:

  • antibiyotik görevi gören yiyecekler
  • doğal antibiyotikler nelerdir
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir