0

Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Mide ağrısı bir çok nedenin kaynak yarattığı rahatsızlıklardır. Gün içinde yaşadığınız stres, beslenme alışkanlıkları, hazımsızlık ve sindirim problemlerinin zemin hazırladığı mide ağrılarının yanında yanma da görülmektedir. Mide ağrılarının net bir nedeni olmaksızın aniden ortaya çıkabilirler. Bu ağrılar bazen yemek yedikten sonra, bazen de yemeklerden sonra ortaya çıkabilir. Bu nedenle öncelikle sindirim sisteminizi ve hazımsızlığınızı tedavi edecek bitkilerden destek almalısınız. Mide yanmaları, gaz sancıları, bulantılar, reflü, hazımsızlık problemlerini tedavi eden bitkiler, gün içinde ihtiyacınız olan tedavi kaynağını sizlere sunacaktır.

 

Nane çayı sindirim sisteminde oluşan kasılma ve spazm ağrılarını tedavi edici özellik taşımaktadır. Mide ekşimesi, yanması ve gaz hissini tedavi edecektir.

Papatya çayı özellikle yemeklerden sonra midede oluşan sorunları yok edecek özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Mide ve bağırsak sorunlarını tedavi edecek, mide kramplarını yok edecektir. Papatya ayrıca sinir sistemini de düzenleyerek, strese bağlı mide kasılmalarını da yok eder.

Rezene çayı mide krampları oluşumuna engel olur. Mide yanmaları, spazm giderici ve mide ağrılarına iyi gelen özelliklere sahiptir. Yemeklerin sindirilmesine yardımcı olacak özelliklere sahiptir. Yeni doğan bebeklere de gaz sancısının giderilmesi için rezene suyu verilmektedir.

 

Zencefil çayı gaz giderici, spazm azaltıcı etkileri sayesinde sindirim sistemi üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır. Yemeklerden 30 dakika sonra kaynamış suyun içinde ince bir dilim taze zencefil atarak içebiliriz. Ayrıca mide bulantıları için de en etkili çözümlerden biri olacaktır.

Ada çayı mide ağrısı ve gaz sancılarına iyi gelen bitkilerden biridir. Yemeklerden önce veya sonra içilmesi fark etmemektedir. Özellikle strese bağlı mide spazmlarında yardıma ilk koşacak bitkilerden biridir. Ada çayı mide bulantıları, gaz sancıları, hazımsızlık, reflü ağrılarını tedavi edecektir.

Anason Mide ekşimesi, yanması ve gazları giderici özelliğe sahiptir.

Ihlamur çayı mide ekşimeleri ve yanmaları için birebir şifa getiren bitkilerden biridir. Gaz sancısı, bulantı, spazm, yanma rahatsızlıklarında ıhlamur tedavi edici özellik taşıyacaktır.

 

 

 mide_agrisina_iyi_gelen_bitkiler

Diğer arama sonuçları:

  • antibiyotik gorevı goren bıtkısel nedır
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir