0

Reishi Mantarı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Reishi Mantarı Nedir

” Ölümsüzlük” anlamına gelen Reishi Mantarı binlerce yıldır şifa dağıtan bir iksir olarak bilinmektedir. Bilinen bir çok hastalığın tedavisinde etkili rol oynayan mantar, kanserin de tedavisinde kullanılıyor. Japonya’ da 2000 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. İnsanların şifa bulmak amacıyla kullandıkları doğanın mucize olan mantar, modern çağımızda da şifasından faydalandığımız bir bitkidir. Bitkiler dünyasının en aranılan ismi olan reishi mantarı, bir çok hastalığı tedavi etmiştir ve etmeye de devam etmektedir. Bedensel ve ruhsal anlamda rahatlatma etkisini gösteren bitki kırmızı renklidir. Ağaç gövdelerinde büyüyen mantarın sağlıklı bir yaşam için doğanın mucizesi olarak isimlendirilir.

 

Reishi Mantarı Faydaları

Reishi mantarı başta kalp hastalıkları olmak üzere tedavi edici rol oynamaktadır. Akciğer hastalıkları, ruh ve sinir hastalıkları, viral hastalıkların tedavisi, zayıflık, iştahsızlık, bitkinlik ve halsizlik ve karaciğer hastalıklarını tedavi etmektedir. Günümüzde bir çok kişinin savaştığı kanser hastalığı tedavisinde de kullanılmaktadır. Reishi mantarı bilinen bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan en değerli bitkilerden biridir. Kanseri tedavi eder ve tumor gelişimini azaltıcı etkisini kullanır. Bağışıklık sistemini yükselterek, hastalıklarla mücadele etme kapasitesini iki kat artırır. Antibakteriyel etkisi ile sağlıklı bir vücut için kaynak yaratmış olur. Vücutta dolaşan serbest radikallerin dağılmasına engel olur. Diyabet hastalığı, yüksek tansiyon ve damar hastalıklarında tedavi edici etkisini ön planda tutar.

 

Reishi Mantarı kullanımı

Reishi mantarını doğru ölçülerle ve dikkatli kullanmak amaca yönelik hizmet edecektir. Doğru bir tedavi için öncelikle düzenli kullanımı esas alınmıştır. Mantarı küçük parçalara ayıralım ve 20 dakika kaynatalım. Kaynamış olan suyu içelim. Mantarın kaynatılması oldukça gerekli bir işlemdir. Mantar hücreleri “kitin” isimli bir madde ile donanmıştır. Bu madde sindirim sistemi tarafından eritilemediği için küçük parçalar halinde kaynatılması gerekmektedir. Su ile birlikte kaynatılan mantarın kırmızı çıkan suyunun içilmesi halinde şifalı etkilerini görmeye başlamak mümkündür. Reishi Mantarı dışarıdaki hava ile temas etmeyecek şekilde saklanmalıdır. Ağzı kapalı cam bir şişede en fazla iki gün olmak koşuluyla saklanabilmesi mümkündür.

 

Reishi Mantarı Fiziksel Faydaları

Reishi mantarının başta kanser olmak üzere bir çok hastalığı tedavi ettiği kanıtlanmıştır. Mantar sadece iç hastalıklarını değil, fiziksel görünüme de olumlu etkiler sağlamaktadır.

  • Cildi iyileştiren antiaging etkisi olmaktadır.
  • Vücudu toksinlerden arındırır ve fazla yağların depolanmasına engel olur.
  • Yaşlanmaya bağlı leke oluşumlarını, ince çizgileri yok ederek kırışıklıkla mücadele eder.
  • Uyku düzenleyicidir ve endişe, kaygı gibi içsel ruh sıkıntılarını da tedavi eder.
  • Güneşin zararlı etkilerine karşı koruma vazifesi görür.

reishi_mantari_faydalari

Diğer arama sonuçları:

  • reishi mantari nedir
Sosyal Medyada Paylaş
TwitterFacebookWhatsAppGoogle+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir